ASTROLOJİMEDYUM

Merkür Gerilemesi

Yılda üç ya da dört kez, Merkür gezegeninin geri gittiği söylenir – yani, Dünya gezegeninin ters yönünde hareket eder. Gezegenler güneşin etrafında doğudan batıya doğru hareket ederler ve Merkür bunun yerine batıdan doğuya hareket etmek için döndüğünde, Merkür geri hareket halindedir. Birçoğu yılın bu zamanını basitçe Merkür gerilemesi olarak adlandırır. 

Ancak bu geriye doğru hareket, otoyolda yanınızdaki bir trenden daha hızlı hareket eden bir arabadayken yaşadığınıza benzer bir yanılsamadır. Tren geriye doğru hareket ediyor gibi görünüyor, ancak sizden daha yavaş hareket ediyor. Aynı şey, gezegenimiz güneş etrafındaki yörüngemizde Merkür’ü geçtiğinde de olur. Merkür, Dünya’dan daha yavaş hareket ediyor, bu da geri hareket ettiği yanılsamasına neden oluyor.  

İllüzyon olsun ya da olmasın, astrologlar bu gerçekleştiğinde, Merkür retrosunun burada, özellikle iletişim ve teknoloji alanında, Dünya’daki yaşam üzerinde bir etkisi olduğuna inanıyorlar. Astrolojide Merkür, iletişimi, seyahati ve öğrenmeyi yönetir. 

Bu nedenle, iletişimsizlikten teknolojik hatalara, başarısız iş anlaşmalarına, kaçırılan uçuşlara, arabanızdaki mekanik bir soruna ve hatta bozuk bir cep telefonuna kadar her şey için Merkür gerilemesi suçlanıyor. Ama bunu destekleyecek bir bilim yok. 

Ne yapmalısın?

Astrologlar, bu süre zarfında ekstra özen göstermeniz gerektiğine inanıyorlar – yeni bir telefon, bilgisayar veya araba almayın (bir limona dönüşmesin), elektroniklerinizi korumak için ekstra özen gösterin (telefonunuzu kılıfında tutun, saklamayı unutmayın). su şişeniz bilgisayarınızdan uzakta), uçuş saatlerinizi iki kez kontrol edin, herhangi bir iş anlaşması imzalamayın ve ilişki belirleyici konuşmalardan kaçının. 

Durmak, yeniden değerlendirmek ve yaşamı değiştiren kararları ertelemek için iyi bir zaman. Astrolog Anna Payne, BuzzFeed’e Merkür geri hareketini atlatmak için bazı ipuçlarını açıklıyor : 

  1. Derin bir nefes al; bu sonsuza kadar sürmeyecek.
  2. Yavaşlayın, acele etmeyin ve ayrıntılara dikkat edin.
  3. Yeniden değerlendirme ve revizyon gerektiren her şeye dikkat edin; bu, bu enerjiyi olumlu yöndekanalizeetmenin iyi bir yolu. 
  4. Geçmişten bir şeyi iyileştirmeniz mi yoksa geçmişten biriyle bağlantı kurmanız mı gerekiyor? Bunu yapmak için iyi bir zaman. Bu aşama bize adımlarımızın izini sürme ve eski zemini yeniden ziyaret etme şansı verir.
  5. Gözlemleyin, gözden geçirin ve yayınlayın. Nefes almayı unutmayın!

Ne zaman oldu?

Merkür, bir seferde yaklaşık üç hafta boyunca yılda üç kez geri hareket eder. 

  Merkür gerilemesi için 2022 tarihleri:

 * 30 Ocak – 21 Şubat 

* 29 Mayıs – 22 Haziran 

* 27 Eylül – 23 Ekim 

  

Bir sözleşme imzalamak gibi bir şeyi her zaman geciktiremezsiniz, bu nedenle küçük yazıları okuyup yeniden okumak önemlidir. Tabii ki, birçoğu Merkür gerilemesi veya astrolojiye inanmaz, ancak ne olursa olsun, durmak, düşünmek ve önümüzdeki aylar için kendinizi ve hedeflerinizi yeniden düzenlemek için iyi bir bahane. 

  

Sonra tekrar, bunu istediğiniz zaman yapabilirsiniz! Nicole Gugliucci, Ph.D. astronomide Merkür gerilemesi ve bunun teknoloji üzerindeki sözde etkileri hakkında şunları söylüyor: “Sanırım bu özel olgunun gerçekte olmadığını söylemek doğru olur. Ancak gezegensel hareketlerin insanlık üzerinde bazı etkisi var, en azından biz plan yapanlar için En sevdiğimiz gezegenlerin gece gökyüzünde göründüğü zamanlardaki gözlem seanslarımız. Teleskop sürücünüz bir daha donduğunda Merkür’ü suçlamayın.” 

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dua Türleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.