MEDYUM

Kahve Falı Nedir?

Kahve Falı… Türk Kahvesini tüm dünyada tanınır kılan ve ünlenmesini sağlayan en önemli etken, pudramsı kahvenin cezvede su ile pişirildikten sonra telveleri ile birlikte, ufak fincanlarda sunuluyor olmasıdır. İşte bizi ilgilendiren kısımda tam burada başlıyor. Çünkü, fincanın dibinde kalan o telveler büyük bir kadim geleneği doğruyorlar…

Fal Merakı

Kahve Falı, insanların var olduklarından beri ilgi duydukları tek bir konunun ortaya çıkması amacını taşır aslında; Merak… İnsanlar tarih boyunca merak ettikleri şeylere ilgi duymuşlardır. Hangi statüde olursa olsun, hangi kültür ya da inanç sistemini desteklediği fark etmez; istisnasız her insan gizli olana ve bilinmeyene olan merakını gidermek için akla gelmeyecek olaylar içine girebilmiştir. İnanın, Kahve Falı bunların içinde en zararsız ve masum olanlarındandır.

Kahve Falı Çıkar mı?

Kahve Falı, çıkmasaydı bu kadar uzun süre ayakta kalabilir miydi? Elbette, bunca zamandır kendisini neredeyse her dönemde hissettirmiş bir öngörü yöntemi olarak Kahve Falını yaftalamak yanlış olur. Bir çok kesimin aksine, durugörü ve hislerle bakılan bir Kahve Falının gerçeğe uygun bir şekilde çıktığını savunabiliriz.

Ancak, burada önemli olan içilen kahvenin cinsi, ya da telvesi değil, şekerli olup olmamasıyla ya da köpüğüyle de ilgisi yok. Önemli olan fala bakan kimsenin, hislerinin hangi düzeyde olduğudur. Hisleri ile konuşan insanların kimi zaman fincanı içine şöyle bir göz gezdirmesi yeterli olur yorumlamak için.

Kahve Falı bir öngörü ve bakım usullerindendir. Bakımı yapan kimsenin duygu, düşünce, his ve gönlünün güzelliği ile şekil alır. Çünkü, gönlü güzel olanın ağzından kötü laf çıkmaz.

İşte burada şuna dikkat etmek gerekiyor, kahve falına herkes bakamaz…

Kimileri için bir umut, kimileri için bir eğlence kaynağı olarak görülen kahve falını, insanların kendilerini daha rahat, huzurlu ve güvende hissetmelerini sağlıyor. Aynı zamanda bir nevi terapi olarak görülebiliyor.

Kahve Falı, kimi zaman Tarot kartlarının desteğiyle, kimi zaman Katina’nın aşk sözleriyle akıllarda yer ediyor. Ancak hisleri kuvvetli, sezgilerini konuşturabilen kişilerin baktıkları fal ise tadından yenmez bir deneyim sunuyor fal severlere…

Bu ve Diğer Konular Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Youtube da Zeynel Hoca Videolarını izlemek isteyebilirsiniz.

 

Kara Büyü Konulu Yazımıza Göz Atabilirsiniz

https://www.medyumzeyneleroglu.com/kara-buyu-nedir/

Bir önceki yazımız olan Göz Bağlama Büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.