MEDYUM

Nazar Nedir?

Nazar, neredeyse tüm toplumlarda ve hatta İslamiyet öncesinde Türk toplumunda bile kendisini göstermiş ve yer etmiş bir etki çeşididir. İslamiyet sonrasında ise, hala varlığını ve rolünü koruyan bir kavram olan Nazarı, belirli bir şekilde kişiden kişiye atılan bir görünmez ok niteliğindedir.

Özellikle kötü ve olumsuz anlamda gerçekleşen Nazar, kişiye kısa süreli bir ağırlık verdiği gibi, ani kazalara, hatta ölümlere bile sebebiyet verebilir. Bu durum, nazarı eden, nazarı gönderen kimsenin hissiyatı ile alakalıdır. Örneğin haset ve çekememezlik ile yapılan bu eylem, çok ciddi boyutlarda zarar verebilir. Bu zararı veren kimsenin gönderdiği nazarın enerjisinden kimi zaman haberi olmayabilir, ancak bazı kimselerin verdiği bu enerjinin çok yüksek boyutlarda olduğu da su götürmez bir gerçektir.

Kimlerin Nazarı Değer?

Toplumumuzda genel inanış, gök gözlü olanların yani, mavi veya yeşil gözlü olanların nazarının çok daha kuvvetli olduğu şeklindedir. Ancak bir yere kadar bu inanışa sırt çeviremeyiz. Çünkü gerçekten de, renkli gözlü kimselerin gözlerinden yayılan enerjinin, koyu renk göze sahip olanlardan çok daha etkili ve hızlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bu nedenle, çok eski olan bu inanışın bir yere kadar doğru olduğunu kabul edebiliriz. Ancak kimlerin daha çok nazarı değer şeklinde bir soruya, tüm renkli gözlü insanları katarsak, bu durum haksızlığa girer. Kötücül olarak, haset ederek, çekemeyerek ve kıskanç bir şekilde nazar etmek, bakmak veya söz söylemek gibi fiiller, nazar etkisi oluşturur. Elbette bu etki tek başına oluşmaz. Yine bedensiz varlıkların başrol oynadığı da bir gerçektir.

Nazar Cinler İle mi Gerçekleşir?

Nazar denilen eylem, nazarı yapan kişinin iradesi dışında da gerçekleşebilir. Örneğin kişi kendinde böyle yüksek bir enerjinin bulunduğunun farkında değildir. ya da tamamen bilerek ve isteyerek nazar eyleminde bulunulabilir. Bu durum, kişiye yardımcı varlıkların etki etmesi ile açıklanabilir.

Nazara değen kimse, eğer nazardan dolayı rahatsızlandıysa, hastalandıysa veya herhangi bir zarara uğradıysa, bu durum ya kişide bedensiz varlık musallatı olduğunu, ya evinde böyle bir varlığın yer ettiğini ya da bilerek, isteyerek bu kişiye nazar etkisi yollandığını açıklayabilir. Bu nedenle çoğu değme olayının bedensiz varlıklar kanalıyla gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Nazar Etkisi Nedir?

Nazar etkisi, tamamen fiili bir eylemdir. Nazar etkisini gerçekleştiren kişi ya da kişilerin özellikle, nazara uğrayan kişiye sürekli böyle bir etki vererek, hastalık ve olumsuzluk yaşaması sağlanabilir. Bu etki elbette cinler sayesinde hayat bulur ve etki devam ettiği sürece cinler de durmayacaktır.

Nazarın Verdiği Etkiler Nedir?

Nazarın verdiği etkiler, nazarın değdiği eşyanın kırılması, kıyafetin tahribata uğraması, kişinin hastalanması, yataktan kalkamama, kabuslar görme, karabasan, uyuyamama, ayrılıklar, boşanmalar, ev yangınları, kazalar, nişan atılması gibi bir çok olumsuz olay nazar etkilerindendir. Bu tür olayların ciddi anlamda takip edilmesi gereklidir.

Bu ve Diğer Konular Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Youtube da Zeynel Hoca Videolarını izlemek isteyebilirsiniz.

 

Canbar Büyüsü Konulu Yazımıza Göz Atabilirsiniz

https://www.medyumzeyneleroglu.com/canbar-buyusu/

Bir önceki yazımız olan Göz Bağlama Büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhabalar nazar için muska yapıyormusunuz nereye iletmem gerekiyor talebimi

    1. Merhabalar +90 533 594 25 77 Whatsapp iletişim hattımızdan konu hakkında bize ulaşın.

  2. Arkadaşlar bundan 1 yıl önce tanıştım zeynel hoca ile üzerimde çok fazla nazar vardı her işim ters gidiyordu taki bir arkadaşım bana zeynel hocanın reklamını gösterene kadar hemen ulaştım yakşalık 2 haftada hayatım bir anda düzene girdi sanki bir sihirli el hayatımın gidişatını değiştirdi Allah sizden razı olsun zeynel hocam umarım bu yorum bir kaç ihtiyacı olan arkadaşa faydalı olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.