MEDYUM

Hayırlı Eş Duası

Hayırlı eş duası evlilik isteyen kimseler için çok önemli bir duadır. Bu duayı yaparak hayatlarının aşkıyla evlenmek isteyen kimseler oldukça fazladır. Bu özel dualar ile ilgili tüm detaylar yazının devamında…

Hayırlı eş duası ile, hayırlı bir evlilik için çok önemli adım atmış oluruz. Kişi, eğer Allah yolunda hayırlara vesile bir evlilik talep ediyorsa, bu anlamda doğru eş seçiminin çok önemli olduğunu ifade etmek gerekiyor. Günümüzde eş seçimi konusunda hataların yapıldığını görülmektedir. İlk olarak, kişi evleneceği kişinin güzel ahlaklı olup olmadığına bakmalıdır. Fakat her zaman şanslı olamayabiliriz.

Hayırlı eş duası, evlenmek isteyen kişilerin en büyük anahtarıdır. Kişinin evleneceği kişi, hayatının geri kalan kısmında yol arkadaşı olacaktır. Bu nedenle kişinin huyu, hayat görüşü aile yapısı gibi noktalar son derece önemlidir. Aynı zamanda dini ölçüler çerçevesinde de değerlendirmek gerekmektedir. Sonuçta evlilik, aile kavramının meydana gelmesine neden olmaktadır.

  • Hayırlı eş, dini vecibelerini yerine getirir.
  • Hayırlı eş, saygı ve sevgi içinde sizinle bir hayat geçirmek ister
  • Hayırlı eş, aile kavramının öneminin farkındadır.

Tesirli Kısmet Açma Duası

Tesirli kısmet açma duası hakkında bilinmeyen çok şey vardır. İnsanlar, hayatlarına yeni  bir insan alırken bunu ince eleyerek sık dokumalıdır. Hayırlı bir eş için yapılması gereken bunu Allah katında da ifade etmektir. Bunun için en etkili yöntem ise daha önce de ifade ettiğimiz gibi dua etmektir. Allah’a ettiğimiz her duanın bir karşılığı vardır. Ellerimizi semaya açar ve dua ederiz.

Bekarlar için evlenme duası, Hayırlı kısmet açma duası ve benzer bir çok duanın İslam dininde önemli bir yeri olduğunun altını çizmek gerekiyor. İslami evlilik boyutunda incelemediğimiz zaman eşlerin birbirine karşı saygı, sevgi ve anlayış içinde olması son derece önemlidir. Kişi kısmetinin kapalı olduğunu düşünebilir ya da evlilik için şanssız olduğuna dair kanaat getirebilir. Bu noktada sizler için dualar ve sureler derledik. Hayırlı kısmet açmak için bir çok dua olduğu biliniyor. Tesirli kısmet açma duası bunlardan biridir.

Evlilik, Peygamber efendimizin sünnetlerinden biridir. Dini hayatımızı yaşamamız ve güzel bir hayat sürmemiz son derece nemlidir. Evlilik üzerine çok sayıda ayet ve hadisi şerif de vardır.

Günümüzde evlilikler görücü usulü ve ya adayların birbirini severek evlilik ile taçlandırması üzerine olmaktadır. İki yöntem için de önemli olan nokta, evliliğin hayırlara vesile olup olmayacağıdır.

Hayırlı Evlilik İçin Edilmesi Gereken Dua

Hayırlı evlilik için veya hayırlı eş denenmemiş dua çok özel bir duadır. Bekarlık insan hayatının genç dönemlerine denk gelmektedir. Fakat ilerleyen yaşlarda, kişinin hayatında yenilikler, yeni bir aile kurma girişimleri olmalıdır. Bu şekilde mutluluğa erişmek ve güzel bir hayata yelken açmak mümkün olur. Hayırlı evlilik için denenmiş dua bu anlamda son derece önemlidir.

Tüm bunların yanında evliliğin son derece ciddi bir kurum olduğunun farkında olmamız gerekiyor. Ciddi bir kurumda insan güzellikleri ve iyilikleri her zaman düşünerek hareket etmelidir. Sonuç olarak evlilikler asla boşanmak için başlamaz. Fakat bazı durumlarda boşanmak zorunlu olabilir. Bundan her ne kadar kaçmak istesek de her zaman kaçış mümkün olmuyor.

Hayırlı eş duası, belki de en hayırlı dualardan biridir. Aile kurmak, soyu devam ettirmek, evlenmek Dinimiz açısından da oldukça önemlidir. Fakat evliliğin hayırlı olması ancak güzel bir hayat getirebilir. Yaptığımız araştırmalar son zamanlarda boşanma oranlarında meydana gelen artışı gösteriyor. Bu artışın durması, güzel ve devam eden evliliklerin olması için hayırlı bir eş bulmak gerekiyor. Tabii olaya diğer tarafında da baktığımız zaman sizin de kendinizi evlilik için hazır hissetmeniz ve hayırlı eş adayı olmanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan El Falı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.