ASTROLOJİMEDYUM

Astrolojide Gezegenler Rehberiniz ve Sizi Nasıl Etkiler?

Astrolojide Gezegenler Rehberiniz ve Sizi Nasıl Etkiler?
Astroloji söz konusu olduğunda keşfetmeniz gereken bütün bir güneş sisteminiz var.

Zodyak işaretleri astroloji dünyasında çok fazla ilgi görüyor – sonuçta günlük burcunuzu okumak için bilmeniz gereken tek şey Güneş burcunuz . Ancak astroloji dünyası büyük, parlak ve güzeldir ve yıldızların gerçekte ne iletmeye çalıştığını bilmek istiyorsanız , astrolojide gezegenlerin ne anlama geldiği hakkında bir fikriniz olması gerekir .

Gezegenlerin astroloji dünyasında bir şey olduğu bir sır değil – sonuçta, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin gökyüzündeki (ve zodyaktaki) hareketlerini yorumlamak tam olarak astrolojinin ne olduğudur. Ancak gezegenleri anlamak, Güneş ve Ay işaretleriniz gibi şeyleri daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Bir dahaki sefere birisi Merkür’ün tekrar geri gitmesine ya da Venüs’ün aşk hayatlarıyla nasıl bir ilişkisi olduğuna dair atıp tutarken daha iyi ipucu alacaksınız.

Aydınlatıcılar

Muhtemelen küçük eski güneş sistemimizin gezegenlerine zaten aşinasınızdır (dünyanın dört bir yanındaki ilkokul fen öğretmenlerine sesleniyorum). Ancak masanızda arkanıza yaslanın çünkü astrolojideki gezegenler sizinkinden biraz farklı tanımlanır. okulda öğrenildi . İlk olarak, astrolojide Güneş ve Ay’ın ikisi de gezegen olarak kabul edilir ve bunlara “aydınlatıcılar” denir. Elbette bunların astronomik anlamda gezegenler olmadığını biliyoruz.

Güneş aslında bir yıldız ve Ay da bir aydır – ama onlar astrolojide hayati önem taşıyan gök cisimleridir. Ayrıca astrolojide Plüton da hala bir gezegendir. Gökbilimciler birkaç yıl önce onu sadece bir cüce gezegene indirgemiş olsalar da, astroloji dünyasında hala tam teşekküllü bir gezegendir – ve’kadar güçlü. Son büyük fark, Dünya’yı astrolojideki gezegenler listesinden çıkarmamızdır – çünkü üzerinde yaşıyoruz ve astroloji kozmosa Dünya merkezli bir bakış açısı getiriyor. Sonuç olarak, bu 10 büyük gezegen yapar.

Astrolojide:

Astrolojide, gezegenlerin her biri farklı nitelikler ve özellikler kümesini temsil eder ve hayatımızın farklı bir bölümüne hükmeder – her biri kendi benzersiz titreşimlerini ve direktiflerini beraberinde getirir. Gezegenleri, her biri farklı hedeflere, ilgi alanlarına ve mesleklere sahip karakterler olarak düşünebilirsiniz. Herkesin astrolojik doğum haritasında aynı 10 ana gezegen vardır , ancak bulundukları burçlara göre kendilerini tamamen farklı ifade ederler.

Belirtildiği gibi , Güneş ve Ayarmatürler olarak bilinirken, Merkür, Venüs ve Mars “iç gezegenler” olarak bilinir. Hem aydınlatıcılar hem de iç gezegenler (buradaki Dünya’daki bizim bakış açımızdan, zaten) nispeten hızlı bir şekilde bir burçtan diğerine “hareket eder.” Bu nedenle günlük, daha kısa vadeli meseleler üzerinde daha fazla etkiye sahiptir. Jüpiter ve Satürn sonra gelir ve yaşamımızın kişilerarası meselelerle ilgili alanlarını yönettiklerinden dolayı bazen “sosyal gezegenler” veya “kişilerarası gezegenler” olarak bilinirler.

Gezegenlerde Sınıflandırma

Bazı insanlar bu iki devi tam ortada kaldıkları için iç veya dış gezegenler olarak da sınıflandırabilir. Sonunda, resmi olarak Uranüs, Neptün ve Plüton’u içeren “dış gezegenlere” ulaşıyoruz. Bu bebekler burç tablosunda daha yavaş hareket ederler, bu nedenle daha büyü.

Astrolojide Gezegenler Rehberiniz Hayatınızın ve benliğinizin yanı sıra bir bütün olarak toplumun daha büyük plan parçaları. Ve birisi bir gezegenden “faydalı” olarak söz ettiğinde, bu onların gerçekten gezegeni getirmekle olan ilişkisine atıfta bulunur.iyi hisler (Jüpiter ve Venüs benefikler olarak bilinir). Tersine, Satürn ve Mars gibi “malefik” gezegenlerin daha sert, daha yıkıcı enerjiye sahip oldukları bilinir (yine de onları sevmemize ve onlara ihtiyacımız olmasına rağmen!).

Gezegenlerin bizi nasıl etkilediğini bilmek , her şey onların herhangi bir zamanda zodyakta nerede bulunduklarına bağlıdır. Gezegenler , gökyüzünde hareket ederken farklı burçlar arasında seyahat ederler ve enerjileri, bulundukları burçta farklı şekillerde ortaya çıkar – bir fotoğrafın üzerine filtre koymak gibi.

Doğum gezegenlerinizin nerede olduğunu bilmek istiyorsanız. Doğum haritanıza bakmanız gerekir ( tam doğum saatiniz varsa kendi haritanızı çevrimiçi olarak çizebilir veya yardım için profesyonel bir astroloğa danışabilirsiniz). Kişisel haritanızda her bir gezegenin nerede yaşadığını öğrendikten sonra ( 12 astrolojik ev içerir). Söz konusu evlerle örtüşen 12 zodyak işaretinin yanı sıra), enerjilerini nasıl ifade ettiğinize, hayatınızın hangi bölümlerinde ortaya çıktıklarına bakabilecek. Hatta gezegenler arasındaki, açılar olarak bilinen ilişkileri inceleyebileceksiniz. . Yani gezegenlerin kendileri hiçbir şeyin olmasına neden olmazlar bu daha çok nereye yerleştirildikleri ve haritanızın diğer bölümleriyle nasıl etkileşime girdikleri ile ilgilidir.

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dua Türleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.