Medyum

Kurşun Nasıl Dökülür?

Kurşun Nasıl Dökülür? Kurşun dökme işlemi genel olarak nazar olaylarında görülen bir durumdur. Yaygın olarak kullanılan kurşun dökme işleminin nara iyi geldiği düşünülmesi yanında hafif, güçlü olmayan büyülerin üzerinde etkili olduğu ve bu büyüleri bozduğuna inanılmaktadır. Her şeyden önce kurşun dökme işini, işini iyi bilen ve bu konuda tecrübeli olan kişiler yapmalıdır.

Kurşun Nasıl Dökülür, Kurşun dökme şu şekilde yapılır. Kurşun önce demir bir tavada ısıtılır ve eritilir. Nazara maruz kaldığını düşünen kişi yere uzanır ve bu kişinin üzeri bir kumaşla örtülür. Sorasında kurşunu dökecek olan kişi eline, içine bir parça ekmek konulmuş içi su dolu kase ile nazar değmiş kişinin baş hizasına gelir. Isıtarak erittiği kurşunu içi su dolu kaseye döker. Sonrasında aynı işlemi nazar değmiş olan kişinin gövdesinin üzerinde içi su dolu olan kaba kurşunu döker. Ve son olarak aynı işlemi nazara maruz kalan kişinin ayak ucunda da tekrar yaparak bu işlemi tamamlar ve sonunda da kurşunu tekrar eriterek kapının eşiğinden kurşunu dışarı döker.

Kurşun Dökme Günah mıdır?

Bu şekilde nazarın kötü etkisini emen kurşun ve suyun kişideki kötü enerjiyi alarak evin dışına attığı düşünülmektedir. Elbette kurşun dökme işinin günah olup olmadığı ya da hurafe olup olmadığı hakkında da farklı görüşler vardır. Yaygın olarak kurşun dökülmesinin nazarı ve kötü enerjiyi yok ettiğine inanıldığı kadar hurafe olduğunu düşünenlerde çok sayıdadır. Sebebi bilinmeyen hastalıklardan korunmak ya da tedavi amacıyla başvurulan tedbirlerden biri olarak değerlendirmektedir.

Kurşun dökme yanında tütsü yakma, nazarlık, at nalı, at kafası da diğer örneklerdir. Kurşun dökülmesinin nazar dışında kullanıldığı farklı alanlarda vardır. Sadece kişiler için değil yaşanan üzücü olaylardan sonra negatif enerjinin arındırılmasında, ayrılık, ölüm, psikolojik bunalım gibi durumlarda da kullanılır. Ayrıca işlerin bozulması, istemeden yapılan hatalar, unutkanlık, mutsuzluk, dengesizlik, ruh ve bedendeki bozukluklar, nedeniyle de bu işlem gerçekleştirilmektedir. Yaşamımızda zorluklarla karşılaşıp çözüm bulamadığımızda kurşun döktürme ya da benzeri işlemlere inancımız artabilir ya da çaresizlikten inanmaktan başka yol düşünemeyebiliriz ancak dualara sığınmak en güvenli ve etkili yoldur.

Bu ve Diğer Konular Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Youtube da Zeynel Hoca Videolarını izlemek isteyebilirsiniz.

 

Aktif Büyüler Konulu Yazımıza Göz Atabilirsiniz

https://www.medyumzeyneleroglu.com/aktif-buyuler/

Bir önceki yazımız olan Cin Çarpması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.