ASTROLOJİMEDYUM

Burç nedir? Var Olan Burç Türleri Nelerdir?

Burç nedir? Var Olan Burç Türleri Nelerdir?

Astroloji , gezegenlerin bir kişinin kişiliği ve yaşamı üzerindeki etkisini, dünyaya geldiği benzersiz anda inceler. Astrolojinin temel unsurları, burç ve doğum burcu , yükselen burç , astrolojik evler, gezegenlerin astrolojik evlerdeki konumu ve doğumun saati ve hatta dakikası için yakından hesaplanan burçlardaki gezegenlerin konumu ve ayrıca coğrafi burçtur. çocuğun doğum yerinin konumu. Tüm bu verilere dayanarak bir bireyin astrolojik haritası ve kişisel astroloji haritası çizilebilir. Astronomik olarak konuşursak, zodyak ekliptik üzerindeki takımyıldızların çemberini içerir.

Astrolojik olarak, zodyak, ekliptiği 30 derecelik 12 eşit parçaya bölen 12 zodyak işaretinin tümünü içerir. Ekliptik üzerinde daha fazla takımyıldız var, ancak astroloji bunlardan sadece 12’si ile çalışıyor. Bu açıdan bakıldığında, burçların aslında her biri 30 derecelik segmentler olduğunu düşünebiliriz. Bir metne atıfta bulunursak, zodyak, 12 zodyak işaretinin her biri için bazı genel özelliklerin tanımını içerir .

Astrolojik çizelge Teknik olarak konuşursak, astrolojik harita bir resimdir. Zodyak işaretleri ve astrolojik evlerdeki gezegenlerin konumunun bir görüntüsüdür. Astrolojik çizelge veya harita, dünyadaki belirli bir anı ve yeri ana hatlarıyla belirtir. Aslında, gökyüzünün bir baskısıdır. Bu yüzden doğduğumuz an için bir astrolojik harita veya harita çizilebilir. Günümüzde, astrolojik yazılım, gerekli tüm kişisel verileri (tarih, saat ve doğum yeri) sağladığımızda hemen bir astrolojik tablo sağlayabilir. Grafikler ayrıca herhangi bir olay veya an için çizilebilir. Burç nedir? Kendileri hakkında kişiselleştirilmiş bilgi isteyenler, zodyak veya astrolojik haritanın kendisiyle daha az ilgilenir.

Burç aslında ilgi odağıdır.

çünkü belirli bir an veya dönemde gezegenlerin bir kişi veya olay üzerindeki etkisinin astrolojik bir haritanın kodunun çözülmesini içerir. Örneğin, günlük, haftalık, aylık vb. “burç”u (günlük, haftalık, aylık vb. “zodyak” değil) okuruz çünkü bu bilgi, burcun yerlileri için o belirli zaman dilimi için geçerlidir. Bugün geçerli olan “burç” dün geçerli değildi ve Salı veya 3 ay sonra geçerli olmayacak. Birinin kişilik profilini analiz ettiğimizde, doğum haritasından (astrolojik harita), yani gezegenlerin burçlardaki ve astrolojik evlerdeki konumundan, kesin bir anda ve belirli bir yerde başlarız. Böylece burç, astrolojik haritanın yorumunu temsil eder. Zodyaktan farklı olarak, burç kişiselleştirilmiş bilgiler içerir.

Burç Türleri Çin Burç Klasik Avrupa zodyak aylar sonra zodyak işaretlerini sınırlandırıyorsa, Çin zodyak işaretleri yıllara dayalı olarak kurar, her biri bir yıla karşılık gelen 12 işaret, ilgili burcun özelliklerinin atandığı. Çin burçları feng shui ile yakından ilgilidir. Örneğin, insanlar şanslı renklerinin ne olduğunu öğrenmek isterler , böylece onları giyimde, ev veya bahçe dekorasyonunda kullanabilirler. Aztek  Aztek takvimi 260 gündür. Bireysel kişiliği etkileyen belirli bir Tanrı veya Tanrıça tarafından yönetilen 20 tür Aztek işareti vardır.  Ağaç Burcu Arboreal Zodyak, bir kişinin iç tarafını belirler.

Bu zodyak, bir kişinin manevi ve samimi tarafına daha fazla odaklanır. Mısır Burcu Mısır zodyak, her biri bir Tanrı veya Tanrıça tarafından yönetilen 12 zodyak işaretine dayanmaktadır.  çiçekli burç Çiçek burcunda her güne karşılık gelen bir çiçek vardır.  Hint Burcu Hint zodyakında, bir şekilde Avrupa zodyak dekanlarıyla örtüşen 36 işaret var.  Yunan Burcu Yunan zodyakında bazı Yunan mitolojik varlıklarına karşılık gelen on işaret vardır.  erotik zodyak  Her burcun bir aşk veya arkadaşlık ilişkisinde nasıl tezahür ettiğini öğrenin .  Avrupa Burcu Burada sadece Güneş’in doğum anındaki konumuna göre belirlenen burçların genel karakterini bulabilirsiniz .  Burçlara İnanmak için 6 Neden

1. Burcun yardımıyla, belirli bir günde hoş olmayan şeylerin olmasını önlemek için daha fazla şansınız var.
2. Burç yardımıyla kendinizi daha iyi tanırsınız.
3. Burç, diğer insanlarla ilişkilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.
4. Burç, iyi bir sosyalleşme konusunu temsil edebilir.
5. Yükseleninizi biliyorsanız, mevcut reenkarnasyondan önce ruhunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.
6. Burç, gün boyunca ortaya çıkan tüm fırsatlardan yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan DOĞAL TAŞLARIN FAYDALARI VE KULLANIM ALANLARI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.