Medyum

Zodyak İşaretleri Yıldızların Aracılığıyla Nasıl Anlaşılır?

Zodyak İşaretleri Birçok insan, altında doğdukları astrolojik işaretin zihniyetlerini, hatta kaderlerini etkileyebileceğine inanır ve herkes bu kavramı satın almasa da, yukarıdaki göklerden öğrenilecek çok şey var.

Zodyak çizelgeleri coğrafi konum ve kültüre dayalıdır. Çin zodyak doğum yılına dayalıdır ve her burç için bir hayvan uygularken, Batı zodyak takımyıldızlarla ilgili Helenistik ve Babil öğretilerinden büyük ölçüde ödünç alır. Daha basit olarak, Batı zodyak, güneşin gökyüzündeki yıllık yolu boyunca var olan 13 takımyıldızından oluşur. 1930’da Uluslararası Astronomi Birliği tarafından belirlenen toplam 88 takımyıldız vardır. Zodyak İşaretleri

Takımyıldızlar Nelerdir?

Takımyıldızlar , Dünya’dan gözlemlenen gece gökyüzündeki desenlerdir. Takımyıldızlardaki yıldızların, gökyüzünün aynı bölgesinde belirli zamanlarda görülebilmeleri dışında, birbirleriyle kesin bir ilişkisi olmadığını biliyoruz. Bir takımyıldızdaki yıldızlar, uzayda mutlaka birbirine yakın bile değildir; takımyıldızlar sadece perspektifin ürünüdür.

Ancak takımyıldızlar da değişir. Uzaydaki her şey hareket halindedir, bu nedenle işler zamanla değişir. Discovery.com’a göre , “Geleceğin yıldız gözlemcileri farklı bir gece gökyüzüne bakacak. Bunun nedeni, yıldızların sürekli birbirlerine göre hareket etmeleridir.” Zodyak İşaretleri

Astrolojiye inansanız da inanmasanız da, yılın uygun zamanında gece gökyüzünde her burcun dayandığı takımyıldızı görmek için yıldız haritalarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, astrolojik işaretinizle ilgili takımyıldız, doğum gününüzde mutlaka gökyüzünde görünmeyecektir. SPACE.com şöyle açıklıyor: “İronik olarak, eğer belirli bir burç altında doğduysanız , adını aldığı takımyıldızı geceleri görünmez. Bunun yerine, güneş yılın o zamanlarında içinden geçerek onu bir gündüz takımyıldızı haline getirir. görülmez.”

Takımyıldızların Zodyak ile İlişkisi Nasıldır?

Zodyak takımyıldızlarını anlamak.  NASA , sağdaki çizimle takımyıldızlarla ilgili olarak zodyak kavramını nasıl anlayabileceğinizi açıklıyor . “Dünyadan güneşe doğru çizilen ve yıldızların bulunduğu güneş sistemimizin çok ötesindeki uzaya doğru çizilen düz bir çizgi hayal edin. Ardından, Dünya’nın güneş etrafındaki yörüngesini takip ettiğini hayal edin. Bu hayali çizgi, tam bir yolculuk boyunca farklı yıldızları işaret ederek dönecekti. güneşin etrafında – ya da bir yıl. Bu hayali çizgi tarafından süpürülen hayali düz diske yakın olan tüm yıldızların zodyakta olduğu söylenir.” Takımyıldızlar Yay, Oğlak, Kova, Balık, Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep ve bazen 13. işaret olarak anılan yılan Yılan’dır.

Yani, gökyüzüne bakmak ve zodyak çalışmak istiyorsanız, bunu yıldız çizelgeleriyle yapabilirsiniz. Kısacası, bir yıldız haritası gece gökyüzünün bir haritasıdır. İndirebileceğiniz çok sayıda uygulama ve gece gökyüzünü görüntülemenize ve zodyaktaki takımyıldızları tanımanıza yardımcı olacak birçok çevrimiçi kaynak var.

Astrolojiye inanmıyor olsanız bile, takımyıldızların doğasını ve onların zodyak ile olan tarihsel ilişkisini anlamak büyüleyici olabilir.

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Erkeklerden Daha Fazla Uykuya İhtiyacı Var mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.