Medyum Zeynel Eroğlu

Yıldızname ve Cifir İlmi

imagesYıldızname geleceği net şekilde görmeye ve gelecekte bireyin karşılaşacağı olayları gün ışığı üzerine çıkartmaya yönelik bir ilim olmakta. Bu olayların önceden görülmesini ve bu olaylara karşı çözüm üretmeye yarayan cifir ilmi ise matematiğe dayalı bir bilim olmakta.
Cifir ilminin asıl kuralları kilitli kasalarda yer aldığı söylenmektedir. Hz. Muhammed’in torunları arasında yer saha ve bu ilmi geliştiren imamı Cafer tarafından bu kuralların konulduğu bilinmektedir. Kilitli kasaların şifreleri yalnızca Peygamber efendimizin soyundan gelenlerin bildiği bir kuzu derisinde saklı bulunduğu söylenmektedir. Bu kayıtlar Cifir ilminin çoğalması ile birlikte korunması ve temelini kaybetmemesi adına saklandığı söylenmektedir.
Bu konularda en yüksek bilim olan Cifir ilminde de ebced hesabı kullanılıyor. Cifir ilminin Türkiye’de ki en büyük üstadı ise Müştak Baba adında ki ehil bir şairdir. Bu üstat 1830’lu yılların başında büyücülük ile suçlanmış ve öldürülmüştür. Müştak Baba cifir ilmini kullanarak ileri sürdüğü kehanetlerinin hiçbirini açık bir şekilde dile getirmemiş hepsini şifreli bir biçimde gün ışığına çıkartmıştır.
memleketimizde ki en büyük üstat olan Müştak Baba’nın 1846 yılında basılan ve divanın da yer saha çoğu şiirinde kehanet bulunduğu görülmüştür. En belirgin olanı ise kendisinin birden bire öldürüleceğini bilmesidir. ayrıca 100 yıl öncesinden ülkenin başkentinin Ankara olarak değiştirileceğini de söylemiştir.