Medyum Zeynel Eroğlu

Yıldızname Falı Bakarken Kullanılan Terimler

images (1)Yıldızname insan yaşamı meselesinde bilgi sağlayan diğer yorum türlerinden tam olarak ayrı tutulması lazımdır. çünkü yıldızname de nurani ilim, cifr ilmi ve ebced hesabı gibi ilimle kullanılmakta ve böylelikle kişi konusu için bilgilere ulaşılmaktadır.
SA’D: Bu terim uğurlu yıldızlara verilen bir isimdir. En uğrulu yıldızlar olarak ise Jüpiter ve Venüs gösterilmektedir. sebebiyse bu yıldızların yörüngelerinin en yüksek dereceleri yıldızların en yüksek dereceleri olmaktadır ve bu arada doğan çocukların talihinin açık olmakta.
NAHS: Bu terim ise uğursuz yıldızlara verilen isim olmakta. En uğursuz yıldızlar şekilde ise Mars ve Satürn gösterilmektedir. Bu yıldızların yükseldiği anda doğan bireyleri talihsiz bir hayat beklemektedir.
KıRAN zamanı: Burcunun iki yıldıza dahil olma durumunu belirten bir terim olabilmekte. Kıran zamanı şekilde isimlendirilen bu zaman da doğan hükümdarların da dünyanın en büyük fatihleri olabileceği söylenmektedir. Bu hükümdarlara Timur ve Fatih’i misal gösterebiliriz.
TESYıR: bireyin doğumu esnasında gökyüzünde hakimiyeti bulunan yıldızların, doğan kişinin mutluluğuna etki edecek yıldızlar ile bir arada bulunması duruma denmektedir. kişinin yıldızları ile diğer yıldızların uğurlu şekilde kabul edilen bir noktada bir araya gelmeleri o kişinin hayatını mesut bir şekilde ikame ettireceğinin habercisi olmaktadır.
KABUL: bireyin doğumu esnasında diğer yıldızlarla bir araya gelerek kötü bir yaşam çizmeleri durumunun daha sonra uğurlu yıldızlarla tekrar bir araya gelerek bu talihsiz durumun düzelmesini ve bireyin hayatını değiştirmesini ifade eden bir terimdir. Bu durumu yaşayan insanlar kötü durumdalar ise bu durumdan olumlu şeyler. iyi durumdalar ise daha da feraha kavuşurlar.
HıLAC: Bu terim yeni doğmuş çocukların, yeryüzünde ne kadar kalacaklarına dair yapılan bir tahmin işlemi olabilmekte ki bu tahmin işlemi nucüm ilminin en kolay değildir bölümü olmaktadır.