YILDIZNAME BİLGİLERİ

YILDIZNAME BİLGİLERİ

 

Yıldıznamenin asla bir falla karıştırılmaması gerekmektedir. Faldan çok daha kesin ve gerçekçi bilgilerin elde edileceği yıldıznamenin, herkes tarafından bakılamayacağı bilinmelidir. Yıldızname; kişinin ismi, doğum tarihi, doğum saati ve buna benzer kişisel bilgileri kullanılarak bakılmaktadır.

Doğumdan ölüme dek başından geçecek önemli olaylar belirtilir.  Çünkü bu iş yoğun uğraş ve emek gerektirdiği için ciddiye alınarak bakılmalıdır. Kişi için önemli olan veya gerçekleşebilecek şeyler; hayati değer taşıyan olaylar, yıldızname de ortaya çıkartılarak çözüme ulaştırılmak için uğraşılır. Özellikle de Osmanlı döneminde çok yaygın olan yıldızname, en parka dönemini Osmanlı döneminde geçirmiştir. Bu sebepten bilinmektedir ki, yıldıznamenin kökeni çok eskilere dayanır. İslam felsefesinde de canlılık göstermiş ve günümüz de de değeri büyüktür. Burada kişi için önemli olan gerçek yıldızname bakabilecek birini bulmaktır. Günümüzde faldan pek ayırt edilmese de faldan ayrılan diğer bir özelliği de araçsız bakılabilmesidir. Herhangi bir fal kartı, kahve, su gibi şeylere ihtiyaç duyulmaz. Kimi yıldızname bakan kişiler, baktırmak isteyen kişiler ile bir araya gelmeden, uzaktan da bu eylemi gerçekleştirebildiklerini dile getirirler. Yalnız bilinmelidir ki yıldızname de önemli olan kısım enerjidir. Baktıracak kişinin enerjisi o ortamda olmadığı takdirde, uzaktan bakılabilme olasılığı imkansız hale gelir. Bazı hastalıkların çözüm yöntemlerinin bulunması yıldızname ile mümkündür. Tabi bilinmelidir ki yıldızname bir tedavi yöntemi değildir. Sadece çözüm odaklı aracılık yaptığını söylemek daha mantıklı olur. Hastalığınız tıbbi ve ruhsal olabilir. Ruhsal hastalıktan kasıt nazar, cin çarpması, kısmet kapalılığı, büyüye uğrama gibi durumlarda yıldızname bu konularda yol gösterici olabilir. Peki, yıldıznameye nasıl bakılır. Elbette bu konuda uzman kişileri bulmalısınız, çünkü kendi yıldıznamenize derme çatma bilgilerle bakmanız mümkün değildir. Yıldızname bakan kişilerin doğuştan bir takım enerjiye dayalı yetenekleri bulunduğu için herhangi bir kişinin yıldızname bakması beklenilemez. Peki, yıldızname de neler öğrenilebilir?

Yıldızname Bakımı yaptıran kişi karakterinin yapısını, doğduğu günden öleceği güne kadar yaşayacaklarını, başına kötü gelecek olayları önceden öğrenmesi mümkündür. Bir takım olaylardan galip veya mağlup ayrılabileceğinizi, evlilik durumunuzu, uğurlu günlerinizi, üzerinizde büyü olup olmadığını yıldızname esnasında bilgi edinmeniz mümkündür.