MEDYUM

Telepati nedir?

Telepati, insan beyninin mesafeden bağımsız olarak düşünce ve duyguları bir kişiden diğerine iletme yeteneğidir.

Telepati , düşüncenin bir kişiden (gönderici veya aracı) diğerine (alıcı veya algılayıcı) olağan duyusal iletişim kanallarını kullanmadan doğrudan aktarımı. Dolayısıyla bir duyu dışı algı biçimi (ESP). Telepatinin varlığı henüz kanıtlanmamış olsa da, bazı parapsikolojik araştırma çalışmaları, beşli beş kartlık özel bir deste ile kart tahmin etme gibi teknikleri kullanarak olumlu sonuçlar vermiştir. Algılayıcı, ajanın odaklandığı sırayı düşünmeye çalışırken, ajan beş kart sembolünün rastgele bir sırasını düşünebilir. Genel bir ESP testinde, alıcı sembolü düşünmeye çalışırken gönderici her seferinde bir kartın yüzüne odaklanır. Her iki konu da elbette bir ekran veya daha büyük bir engel veya mesafe ile ayrılmıştır. Özellikle test yöntemleri daha titiz hale geldiğinden, şansın önemli ölçüde üzerindeki puanlar son derece nadirdir.

Önsezi , olayların meydana gelmesine zihinsel olarak neden olmaya değil, deneğin önceden belirlenmiş olduğunu iddia ettiği olayları tahmin etmeye vurgu yapan, gelecekteki olayların olağanüstü bilgisi. Gibi telepatiye ve clairvoyance , precognition, normal duyu başvurmaksızın çalıştırmak için ve böylece bir tür olduğu söylenir dışı algılama (ESP).

Rüyalarda ve kuşların uçuşunu gözlemlemek veya kurbanlık hayvanların bağırsaklarını incelemek gibi çeşitli araçlarla geleceği öngörmek için uzun bir anekdot kanıtı geleneği vardır . Önsezi, karıştırılmak üzere olan bir destedeki kartların gelecekteki sırasını tahmin etmek. Veya zar atma sonuçlarını önceden bildirmek için gerekli olan deneklerle test edilmiştir.Ancak bunun için istatistiksel destek genellikle telepati ve durugörü deneylerinden elde edilenden daha az ikna edici olmuştur.

Telepati nedir?

Genellikle bu fenomen kategorisine dahil edilenlertelepati veya kişiler arasında düşünce aktarımı;basiret veya başkaları tarafından mutlaka bilinmeyen nesneler veya olaylar hakkında olağanüstü farkındalık; veönsezi veya geleceğin bilgisi. Bu ve benzeri fenomenlerin bilimsel araştırması, 19. yüzyılın sonlarına kadar uzanıyor ve en destekleyici kanıtlar kart tahminini içeren deneylerden geliyor. Denekler kontrollü koşullar altında görüşlerinden gizlenen kartların sembollerini doğru tahmin etmeye çalışırlar; istatistiksel olarak önemli sayıda denemede şanstan daha iyi bir doğru çağrı yüzdesi, ESP’nin kanıtı olarak kabul edilir. Birçok bilim insanı ESP’nin varlığından şüphe duymaya devam etse de, bu yeteneği iddia eden kişiler bazen kayıp kişileri veya eşyaları arayan soruşturma ekipleri tarafından kullanılmaktadır.

basiret , (Fransızca: “net görme”), başka herhangi bir kişi tarafından bilinmesi gerekmeyen, sıradan algılama veya akıl yürütme kanallarıyla elde edilmeyen bilgi bilgisi dolayısıyla bir duyu dışı algı (ESP) biçimi . Spiritüalistler bu terimi aynı zamanda görme veya duyma anlamında da kullanırlar (clairaudience) yaşayanları çevrelediği söylenen ölülerin ruhları. Bir deneğin karıştırılmış bir destedeki kartların sırasını tahmin etme yeteneğini test etmek gibi parapsikolojideki araştırmalar, henüz basiretin varlığı için kesin bir destek sağlamamıştır.

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dua Türleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.