Rüyalar

Rüyalarda Gelecek Görülebilir mi?

Rüyalarda gelecek görülebilir mi, gerçekten rüya nedir, geleceği görmek için nasıl yatılır? İstihare nedir ?

  • Rüyalar havas ilmin en değerli konularından biridir.
  • Rüyalar kendi içinde sonsuz sırlar barındıran bir hazinedir.
  • Rüyalar kendi içinde sonsuz sırlar barındıran bir hazinedir.
  • Rüyalar, karanlıkta gözler kapalıyken görülse de, saf ve yüksek bilincin bir ikazı, bir uyarısıdır.
  • Ve rüyalar, Yaratıcının sonu gelmeyen sırrı, eşsiz gücünün bir yansımasıdır…

Rüyalarda Gelecek Görülebilir mi?

Rüyalarda gelecek görülmesi elbette mümkündür. Ancak böyle bir durumu oluşturan ve söz konusu olayı doğuran sebeplerin çok olağanüstü ve değerli bir nedeni olması gerekir. Örneğin, bir afet, bir felaket, kişinin kaderine etki edebilecek bir olay meydana gelmeden önce, kişiye rüyasında bazı görüler aracılığı ile ikaz verilebilir.

Böyle durumların kendini tekrar etmesi ve bu tarz rüyaların üst üste veya takiben görülmesi rastlanabilir bir durumdur. Olağanüstü durumlar dışında, rüyalarda geleceği görmek çok sık meydana gelebilen bir durum değildir. Yalnız özellikle geleceğe ilişkin rüyaya yatılmadıysa…

Geleceğe Yönelik Rüya İçin Nasıl Yatılır?

Geleceğe yönelik merak edilen bir durum, olay veya işin; rüyaya yatarak nasıl gelişebileceğine dair bilgi almak mümkündür. Ancak, çok eski tarihlerde yaygın olan rüyaya yatma durumu, günümüzde pek bilinmemekle beraber, çok fazla kimsenin uzmanlık alanı olmayan bir olaydır.

Rüyaya yatmak, ciddi anlamda deneyim ve tecrübe isteyen bir konudur. Çünkü, bazı özel dualar veya bazı özel bitkilerin tütsülenmesi yoluyla gerçekleştirilen rüyaya yatmak eylemi ciddi olmasının yanı sıra, tehlikeli yanı olan bir konudur.

Çünkü; doğal yollarla oluşturulmayan Rüya görme eyleminin amacı, farklı bir boyuttan bilgi almaktır. Rüya halindeyken görülen boyuttan hangi tehlikenin kişiye zarar verebileceği bilinmediği gibi, rüya esnasında kişinin öğrenmek istediği sorunun cevabının nasıl alınması gerektiği de ayrı bir konudur. Bu tarz istek veya durumlarda, muhakkak koruma gibi ritüellerin yapılması kesinlikle çok önemlidir.

İstihare Nedir?

İstihare denilen durum, bazı özel dua ve okumalar ile uykuya dalarak; bir soru veya konun kişi için hayırlı mı, değil mi şeklinde cevabının rüya kanalı ile aranması durumudur. Rüyada görülen yeşil ve beyaz gibi renkler olumlu, siyah veya kırmızı gibi renkler olumsuz olarak yorumlanır.

İstihare Rüyası Gelecekten Haber Verir mi?

Bu durum, kişinin yalnızca Allah’a yakarışı ve yalnızca Allah’tan cevap araması anlamına gelmektedir. İstihare rüyaları, rüyaya yatan kimsenin inancına ve inanç mertebesine göre değişebilir. Kişinin kalben yaratıcı ile olan yakınlığı ile ölçülebilen bu gibi durumlar, çoğunlukla kalp gözü açık ve altıncı hissi kuvvetli olan, temiz ve saf inançlı kimseler için geçerlidir. Dolayısı ile, geleceğe yönelik yapılan istihare, rüyaya niyetlenen kişinin, kesinlikle inancı boyutunda çalışacaktır.

Bu ve Diğer Konular Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Youtube da Zeynel Hoca Videolarını izlemek isteyebilirsiniz.

 

Evlenmek İçin Dua Konulu Yazımıza Göz Atabilirsiniz

https://www.medyumzeyneleroglu.com/evlenmek-icin-dua/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.