Medyum Zeynel Eroğlu

Reiki Hakkında Bilinmeyenler

images (7)Katılımcılardan bir tanesi Reiki eğitiminin, astroloji yada tarot eğitimi gibi uzun süreli bir eğitim programı olduğunu sanmış. Bana sordu:
Reiki eğitimine baştan sona mı katılmalıyım? yoksa yarıdan katılım da kabul ediyor musunuz?
Reiki eğitimi 3 aşamadır. Her evre için arada en az 3 ay ile 1.5 sene değişen bir süre beklemeniz, kendi kendinize önerilen Reiki çalışmalarını yapmanız gerekmektedir.

Bu çalışmalar; yoğunlaşma gerektirmeyen, gündelik programınızı bozmayan, yormayan, her hangi bir şey yaparken aklınızdan geçmesi yeterli olan sakız çiğnemek kadar basit uygulamalardır.
Reiki’ye uyumlanmak adına ermiş benzeri arınmış, düzenli, kalbi temiz bir tanesi olmanız gerekmez. alelade bir insan olmak Reiki’ye uyumlanmak için yeterlidir.
1.seviye: Reiki ile tanışma aşamasıdır. En az üç ay sonra 2. Seviyeye geçebilirsiniz ve ne zaman 2. düzen öğrencisi olacağınıza kendiniz karar verirsiniz. 1. seviye eğitimi 1-1.5 saatte tamamlanır. yine görüşme yapmak ve ilk seviyede neler deneyimlediğinizi konuşmak, sorularınızı yanıtlamak adına sizi 21 gün sonra davet ederim ve 2. görüşme ücretsizdir. şifa istiyorsanız asistanlarımız sizi titiz şekilde iyileştirmeye çalışıyor. şifalanma ücretli.
2. seviye: Uzaktan Reiki gönderebilme ve Reiki yolunda yükseleme aşamasıdır. 2.seviyeye uyumlandıktan sonra en az 1 sene kendi kendinize önerilen uygulamaları yapmalısınız. böylece yaşamınız hiç olmadığı kadar düzene girerken, temas ve iş sorunlarınızı, para problemlerinizide çözümlersiniz.

Amaçlarınıza Reiki yollar, karmanızı temizlersiniz. Uzakta sizden yardım bekleyen ve arzuladığınız bireylere Reiki gönderebilirsiniz. Yoldan geçen ambulansları, hasta hayvanları ve solan bitkileri de unutmamalısınız. Reiki her zaman bana veya hep sana enerjisiyle çalışmaz. Bir evrene, bir bana en uygunudur.
üç. seviye: Ruhsal gelişim ve Reiki’ye adanmışlık aşamasıdır. üç. seviyeye uyumlanmak adına master olma yolunda kararlı bir şekilde ilerliyor olmalısınız. En az 1.5 yıl üç. Seviyede kalmanız, araştırmalar yapmanız, Reiki’yi iyice özümsemeniz gerekmektedir.

Kendi kendine ya da dış yüzeyine Reiki oluşturan bir tanesi olmak 3. Seviyede yeterli bir çalışma değildir. Kaynakçaları araştırmalı, aynı yüksek lisans yapar benzeri Reiki konusunda derin bilgiye sahip olmaya çalışmalısınız.
Master seviyesi: Master olma aşamasıdır. Bu seviyeye ulaştığınızda başkalarını eğitimek ve uyumlama yapmak üzere Reiki master şekilde çalışabilirsiniz.

Master aşamasına siz ve masterınız beraber karar verirler. Henüz hazır olmadığınızı düşünüyorsa masterınız bir zaman daha bilgilenmeniz konusu için uyarabilir.
Reiki eğitimi üç aşamadır ve nerden bakarsanız en az 4 yılda tamamlanır. Yılda bir kez bu eğitimi almaya hazır olmak yeterli olacaktır. bunun yanında dilediğiniz seviyede bırakabilirsiniz.

Bunun bir sakıncası olmadığı benzeri pek çok öğrencinin 1. ya da 2 seviyede Reiki öğrencisi şekilde kaldığı gözlemlenmiştir.
Reiki uyumlamasını aldıktan sonra seneler boyunca Reiki’yi yapmamış olabilirsiniz. Bu sizin uyumlanma aşamasına tekrar katılmanız gerektiği anlamına gelmez. Reiki’ye bir kez uyumlandıktan sonra sizden asla gitmez ve dilediğiniz anda tekrardan başlayabilirsiniz. hiç bir master Reiki’ye uyumladıktan sonra bu yeteneği sizden arka alamaz.