Medyum

Reiki Enerji Sistemi

Reiki Enerji Sistemi Reiki; Japonca bir kelime olup ruhun enerjisi ya da yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Ruhsal şifa vermeye dayalı olduğuna inanılan bir tekniktir. Halk dilinde ‘ellerle şifa verme sanatı’ olarak tanımlanır.

Reiki bir denge olup fiziksel, ruhsal ve duygusal olmak üzere tüm seviyelerde çalışır. Vücuda enerji verir ve iyileştirir. Vücut-Ruh dengesini düzenleyip muhafaza eder ve aynı zamanda yaşam enerjisi kapasitesini çoğaltır. Böylece hem mevcut rahatsızlıklar giderilir hem de oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilir. Reiki; iyileştirme sürecinin hızlanmasına yardımcı olmanın dışında geleneksel tıbbi tedavilerin yan etkilerini azaltmada da yardımcı olur.

Reiki Enerji Sistemi; kişinin bilincini ve yaşama bakış açısını değiştirerek temel bir denge oluşturur. İnsan vücudunda herhangi bir sorun meydana geldiğinde bu aslında enerji sisteminin karışması, dengesinin bozulmasıdır. Baş ağrısı ve psikolojik sorunların yanı sıra herhangi bir organdaki fonksiyon bozukluklarına varana kadar enerji karışıklığı yaşanan durumlarda Reiki, enerji sistemine saf bir enerji olarak girer. Fizik bedendeki damar ve sinir sisteminin enerji bedendeki karşılığıdır. Bedende ki önemli enerji merkezlerine “çakra” adı verilir. “Çakra” adı verilen noktalara ellerimizi koyarak enerji transferi yaptığımızda enerji karışıklığını gidermiş, dengeyi sağlamış oluruz.

reiki nedir

Reiki’nin Temel Kuralları

 

1- Reiki sizinle ilgili bir enerjidir: Reiki kendinizi iyileştirmek ve geliştirmek için kişisel bir uygulamadır. Bu nedenle Öncelik tamamen sizindir.

2- Reiki uygulamasını prensiplere dayandırın: Öncelikle prensiplerin yaşamınızı nasıl etkilediğinin farkına varmanız gerekmektedir. Bu prensipleri sürekli bir rehberlik kaynağı olarak kullanarak düzenli olarak yapmalısınız, bunun etkileri zamanla sizde ve etrafınızdaki insanlarda gerçek bir fark yaratacaktır.

3- İnce düşünceliliğe önem verin: İnce düşüncelilik, kişinin herhangi bir zamanda uygulayabileceği bir meditasyon formudur. İnce düşünmek; eylemlerinizin tamamen bilincinde ve farkında olmayı kapsar.

4- Her gün kendi üzerinizde çalışın: Reiki, bir süreliğine alınıp bırakılan bir şey değildir. Eğer yararlı olmasını istiyorsanız, sürekli uygulama yapmanız gerekmektedir. Bunun için saatlerinizi harcamak zorunda değilsiniz. Sadece 10 dakikanızı ayırıp uygulayabilirsiniz.

5- Çok zorlamayın: Öncelikle reikiyi ciddiye almalısınız. Reikiden en iyi, nazik, sırt ustu ve hafif kalpli tarzda haz alınır, yumrukları sıkarak, alnı kırıştırarak olmaz. Reikiyi zorlamıyorsunuz ve kendiniz üzerinde sert bir uygulama yapmıyorsunuz.

6- ‘’Neden’’ sorusunu çözmeye çalışmayın: Reikiden en iyi şekilde faydalanmak için, özel bir şeyi neden deneyimlediğinizi veya deneyimlemediğinizi bulmaya çalışmak için çok fazla zaman ayırmayın.

7- Sezgilerinize güvenin: Hissettiğiniz veya hissetmediğiniz şeyleri sorgulamayın. Hissettiğiniz veya farkına vardığınız şeylerden şüphelenmemelisiniz.

Reiki ’nin 10 Faydası

1- Korku anlarında sizi sakinleştirir.

2- Duygusal yaralarınızı sarmanıza yardımcı olur.

3- Her zaman daha sağlıklı olmanızı sağlar.

4- Olumsuz davranışlarınızı siz farkında olmadan değiştirir.

5- Kafanız karıştığında düşüncelerinize berraklık verir.

6- Stresli olduğunuzda derin bir rahatlama sağlar.

7- Problemlerinizi çözmenize yardımcı olur.

8- Var olan hastalıklarınızın ilerlemesini önler.

9- Vücudunuzu toksinlerden arındırır.

10- Acınızı azaltarak yaralarınızın doğal iyileşme sürecini hızlandırır.

Bu ve Diğer Konular Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Youtube da Zeynel Hoca Videolarını izlemek isteyebilirsiniz.

 

Bu Konuyla Yakından Alakalı Olan Bio Enerji Nedir? Konulu Yazımıza Göz Atabilirsiniz

https://www.medyumzeyneleroglu.com/bio-enerji-nedir/

Bir önceki yazımız olan Kehanet Nedir? başlıklı makalemizde kehanet nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.