Medyum Zeynel Eroğlu

Pluto Nedir ?

images (22)Pluto bir dönüşüm gezegenidir. Bilinçaltını, mecburi değişimleri, büyümedeki işleri, evrimi, hayat verici gücü, yapma ve uygulamaları simgeler. Yeniden doğan Phoenix`in, tekrar doğuşun simgesidir. sürekli başlangıç ve bitişler döngüsünü yönetir.
Yüksek bir değişim gücüne sahiptir. ayrıca yüksek idealleri, bilinmeyen alemi, patlamaları, depremleri, kitlesel olayları da yönetir.
Pluto yıldız haritanızda hangi sahada güçlüyse o sahada her çeşitli zorluğun üstesinden gelmenize yardımcı olur.

Her açıdan bir yoğunluk ve güç verir. aynı zamanda saplantılı davranışları ve krizleri de yönetmektedir. hayat ve ölüm benzeri temel konular da bu gezegenin temsil alanına girmektedir. Sırlar, saklı işler, stratejik planlama vs yönetmektedir. saklı , saklı kalmış, üstü kapaklı her şeyi ortaya çıkarmak Pluto`nun görevidir.
Pluto, akrep burcunun Mars`la beraber yöneticisidir.

Akrep`te güçlüdür. Aslan`da yükselir. Boğa`da ise zayıftır. sağlık açısından kesin bir delil yoktur, lakin cinsel organları yönettiği kabul edilmekte. Pluto`nun olumlu yönleri analizcilik, yeni başlangıçlar, keskin zeka, büyük işleri başarabilme yeteneğidir. olumsuz yönleri ise bilinçsizlik, sinsilik, suça yatkınlık ve yıkıcılıktır.
Pluto Zodyak etrafında turunu 246 yılda tamamlar ve bir burçta 11 yıldan 32 yıla kadar kalır.