NESRİN DABAĞLAR

NESRİN DABAĞLAR

nesrin-dabaglar

 

Nesrin Dabağlar İstanbul’da doğdu. İşletme mezunu olan Nesrin Dabağlar, 12 yıl bir devlet kuruluşunda çalıştıktan sonra özel sektöre geçerek, 1995-2008 yılları arasında çeşitli kuruluşlarda yöneticilik, danışmanlık ve halkla ilişkiler görevlerinde bulundu. 2008’den itibaren çalışma alanlarına eğitim sektörünü de ekleyerek özel bir üniversitede halkla ilişkiler ve organizasyon uzmanı olarak çalıştı. 2000 yılından itibaren yazdığı makaleler, öyküler, denemeler ile aynı zamanda edebiyat alanında çalışmalara başladı.

Nesrin Dabağlar 2006 yılında İndigo Dergisinin yazar ve muhabirliğini yapmaya başladı. Bilimsel konular ile bilinmeyen soyut alanların ilişkileri ve inançlar konusunda araştırmalar yaptı, makaleler yazdı.

Evrendeki her şeyin bir enerji formu olduğu gerçeğini ve kelimelerle bilinçdışının (bilinçaltı) bağlantısını önemseyerek,  çalışmalarına enerjiler, rüya ve nefes araştırmalarını dâhil etti. Nesrin Dabağlar M.E.B. Usta Öğreticilik, NLP ve Hipnoz uygulama eğitimleri, Yaşam ve Öğrenci Koçluğu, Nefes Koçluğu eğitimleri aldı.

Eski tarih araştırmalarını ve aldığı eğitimleri harmanlayarak özgün olarak hazırladığı; Toltek Bilgeliği Seminerleri, Rüya Farkındalığı ve Analizi Eğitimi, Kuantum Görü Eğitimi, Şamanik Kadın Nefesi (Double Nefes) Eğitimi, Kuantum düşünce ve Nefes eğitimleri vermeye başladı.

Nesrin Dabağlar 2012 yılında Nefes Akademisi‘ni kurdu. Nefes Teknikleri, Beden Dili, Etkili İletişim, Öğrenciler için Nefes Teknikleri, İş Hayatında Nefes Kullanımı, Sembollerle İletişim Kurma, İşitme Engelliler Ebeveyn Danışmanlığı gibi konularda çalışmalar yapmakta ve eğitimler vermektedir.

Uzmanlaştığı konularda çeşitli illerde eğitimler ve seminerler vermektedir.  Dergilerde popüler bilim dalında makaleleri yayınlanmakta, televizyon ve radyo programlarına araştırdığı alanlarda danışman olarak katılmaktadır. Çeşitli medya kaynaklarında makaleleri yayınlanmakta, yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır. İndigo Dergisi yazı ve yayın kurulunda görevlidir ve dergide yazılarına devam etmektedir. Toltek Bilgeliği araştırmalarından yararlanarak yazdığı Çiftin Nefesi- Maye Mira isimli ilk kitabı, Sistem Yayıncılıktan 2011 Ağustos’ta çıkmıştır.

Şu anda; “Rüyanın Bilimsel Gerçekleri”, Durugörüye Kuantum ve Bilimsel Açıklamalar, Kutsal Metinlere ve Kitaplara Yeni Bilim Gerçekleriyle Bakış (Neoglance)” konularında üç kitap dizini üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca, Nefes ve NLP Tekniklerinin Öğrencilerde ve İş Hayatında Kullanımı üzerine bir kitap hazırlamaktadır.

Kendisine www.nefesakademisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.