Muska – Vefk

muska-vefk

 

MUSKA – VEFK HAKKINDA

MuskaVefk Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Bilgiler Aşağıdaki gibidir.

Muska – Vefk – Vefk , belirli bir hesaplama yöntemine dayalı olarak kişilere ait bilgilerle oluşturulan bir ayet ya da ayetler dizinidir…

Vefk için bilinmesi gereken bazı kural ve kaideler vardır. Bunların başında vefk hazırlayan kimsenin havas, matematik, astroloji, ebced ve havas alanında hemen hemen tüm konuları bilmesi gelir. Tüm bu saydıklarımızı bilmeyen bir kimsenin hazırladığı vefkten sonuç beklemek, göle yoğurt mayalamaya benzer. Çünkü, vefk işlemi bu işin üstadları tarafından yapılırsa ancak yerine ulaşır ve tam anlamı ile beklenen amaca hizmet eder.

Muska – Vefk Arasında ki Farklar

Muska – Vefk – Muska ise, içinde Kurandan bazı ayetler ve hadislerden derlenmiş bazı dualar ve vefk ilmi ile yapılmış bazı şekillerden oluşabilir.

İçinde bulunan bu yazılar hürmetine Allah Teala hazretleri cinlerin yaklaşmasına izin vermemektedir. Yapılacak olan büyünün durumuna göre belirli saatlerde, ve belirli olan şeylerin yazılması icap eder, tabii herkesin yazdığı muska aynı özelliği göstermeyebilir. (muskanın yazıldığı saat, yazılan içeriği ve yazan kimse önemlidir.) Bazı kişilerin yazdığı muskalar çok daha etkilidir.

Muskanın yazıldığı mürekkebinde çeşidi de gayet önemlidir. İyilik muskası için yani büyü bozmak nazardan korunmak hamili (Halk dilinde Hamayli de denir) muskası vb. İçin misk-ü amber ve safran mürekkebi ile yazılması veya gül suyunda eritilmiş safran ile yazılması gereklidir.

Kötülük için yani büyü için yapılmış olanlarını da özel olarak hazırlanmış terkip ile yapılabildiği gibi normal mürekkepli siyah /mavi renkli mürekkepte kullanılabilir. Ama safran mürekkebi kullanılamaz çünkü büyü tutmaz.

Muska – Vefk – Muska Müslümanlıkta yaygın olmakla beraber eski dinlerde de vardı. Muska bilindiği gibi şifalı ayetlerin, bazı rumuz ve şifrelerin usulünce düzenlenmesidir. Buda demektir ki her eli kalem tutan muska yazamaz yada yazsa da amacına ulaşamaz.

Muska yazımında önemli olan, yazan kişinin niyetidir. Kişinin iman gücü, ve yazmak için almış olduğu yetki, önemli bir rol oynar. Muskanın yazımında gün, ay, güneşin konumu gibi bir takım önemli hususlar vardır…

Muska – Vefk hakkında soru, sorun ve görüşlerinizi paylaşmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz…

Sevgi ve Saygıyla,

 

Zeynel EROĞLU
15.03.2013
(ETİLER)