Medyum Zeynel Eroğlu

KıSMET AçMA NEDiR ?

images (17)Müslüman, dünya hayatında kendisine tayin olunan yazgısını tevekkülle, sabırla ve metanetle Allah`ın taktiri olduğunu bilerek yaşarsa, hem inancını yüceltmiş hemde kendi değerini arttırmış olur.fakat ; maalesef dünyada bazı kimseler dürüst ve sağlam bir inanca sahip değil.

Kimse bir diğerinin başarısını, daha iyi yerlere gelmesini ve mutluluğunu kabullenemiyor.Bu düşüncelerden hareket ederek de en yakın dostunu, arkadaşını, ailesinden birisini ya da düşmanı olduğu düşündüğü kimseleri, “BüYü” yaptırarak, ilerleyip kendinden daha iyi konuma gelmemesi amacıyla engelliyor.
Toplumumuzda bu “KıSMETi BAğLANMAK ve ya KıSMETi KESiLMEK” olarak tabir edilmektedir.kazanç kapısının bir anda kapanması, kazancın azalması, kendisiyle evlenmek isteyen birinin çıkmaması, daha önceden kendisine nasip olan bir şeyin bundan sonra nasip olmaması, tuttuğu dalın kuruması, gibi sonuçlar doğuruyor.

Yaradan yaratığı kulunun kısmetini kapatırmı, bu düşünülemez…ancak; bu benzeri durumlar haset ve çekememezlik benzeri düşüncelerle bireylere büyü vasıtasıyle yapılır.

Yaratılanların hepsinin kısmeti açıktır.bir takım insanlar “KıSMET AçMA”nın kişilerin yazgısının değişim işlemi olduğunu düşünüyor.Allah onların günahlarını affetsin.aslında “KıSMET AçMA” kişinin kendisinin bilmeden ve ya bir başkası sebebi ile şuurlu olarak önüne koyduğu engellerin kaldırılması işlemidir.