Medyum Zeynel Eroğlu

Her insan ayrı bir burç

images (1)Astrolojiye en iyi yöneltilen eleştirilerden bir tanesi de, 12 adet burç var, lakin yeryüzünde insan tipi 12 den çok şeklindedir. fakat biz astrolojiyle uğraşan kişiler şekilde bunun böyle olmadığını biliyoruz.
Birisine burcun nedir diye sorduğumuzda, gerçekte o şahıs bize güneş planetinin hangi burçta yer aldığını söylemek istiyor. Güneş kişiliğimiz konusu için söz sahibi planetlerden birisi lakin herşey demek değil.

Peki bir insanın kişiliği, ailesi arkadaşları, geleceği konusu için bilgi sahibi olmak istiyorsak , astrolojide öteki hangi noktalara dikkat etmeliyiz?
Hint Astrolojisinde sistem Bati Astrolojisine göre biraz farklı işliyor. her bireyin en az bir kere duymuş olduğu yükselen burç, Hint Astrolojisinde asıl burç olarak kabul edilmektedir, Ay da zihnimizi temsil eden en ciddi planet şekilde, ikinci kayda değer nokta.

Ayın olduğu yere göre yeni bir yıldız haritası daha çıkarılıyor. Yani gerçekte bireyin birden bire fazla
yıldız haritasi var.
ancak bu söylediklerimiz sırf en mühim noktalar, şayet bir bireyin karakterini ve geleceğiyle ilgili teferruatları detaylı incelemek istiyorsak doğum anında gökyüzünde bulunan planetlerin yerlerini de belirleyerek bir yıldız haritası çıkarmamız gerekir.
Hint Astrolojisinde Neptün, Pluton ve Uranüs incelenmiyor, onların yerine Rahu ve Ketu dediğimiz, garp Astrolojisinde Ayın kuzey ve Güney düğümleri şekilde geçen unsurlar, planet olarak kabul edilmektedir.

Bu gölge planetleri de sayarsak 9 planet, yükselen burcun noktayı, burçlar ve yükselen burçtan başlayarak 12 ev, bu evlerin sahibi olarak planetler ve bu planetlerin yerlerini de hesaba katarsak, ortaya sonsuz olasılıkta incelenmeye hazır
yıldız haritası çıkıyor.
Her insanin yıldız haritası ayrıcalıklı ve sonsuz sayıda ayrıcalıklı harita var. Zaten Astrolojiyi çekici oluşturan da, yıldızların durumunu inceleyerek, yeryüzündeki sonsuz imkanlar denizine dalmak, kendi kişiliğmiz ve geleceğimiz meselesinde düşünce sahibi olmak değil mi?
değerli yorumlarınızı ve sorularınızı bana yazarsanız tartışabiliriz.