ASTROLOJİMEDYUM

Haydi galakside hızlı bir yolculuğa çıkalım ve büyük oyuncuların her birini tanıyalım.

 

Güneş ☉

Gezegen: benlik; bilinçli zihin; yaratıcı enerji; yaşam amacı; you’nun en gerçek ve en saf hali.
Doğal olarak kurallar: Aslan
Güneş evrenimizin merkezidir ve astrolojide kendimizin merkezini temsil eder. Bu, etrafımızdaki dünyaya ışık veren ve renk veren şeydir; etrafında döndüğümüz ve bize hayat veren yıldızdır. Galaksideki Büyük Oyuncular Güneş burçlarımızın astrolojimizin ve kim olduğumuzun bu kadar ayrılmaz bir parçası olmasının bir nedeni de budur! Astrolog Lisa Stardust , Bustle’a “Güneş egomuzu, yapmaya yönlendirildiğimiz şeyi, yaşam gücümüzü temsil ediyor” diyor . Güneş, özümüzde kim olduğumuzun arkasındaki itici güçtür ve Güneş yerleşimini benimseyen insanların daha mutlu ve daha tatmin edici hissetme eğiliminde oldukları söylenir. Astrolojik haritalarımızda birçok etkimiz var, ancak Güneş belki de kişiliğimizin ve ruhumuzun en ayrılmaz parçası.

Ay ☽

Gezegen: duygular; içgüdüler; dişil enerji; güvenlik; Lisede günlüğüne yazdığın tüm emo şiirleri.
Doğal olarak kurallar: Kanser
Nazik, duygu odaklı ay, zodyakın hassas, empatik, besleyici ve nostaljik anne figürüdür. Stardust, “Ay, içsel duygularımızı, içimizde ifade edemediğimiz kısımları temsil ediyor” diyor. Galaksideki Büyük Oyuncular “Ayrıca anne yanımızı, annemizi, anılarımızı ve hatta hangi yiyeceklerden zevk aldığımızı temsil eder.” Ay, kendimizin gölgeli, daha savunmasız taraflarını – onlarla samimi ve güvende hissetmedikçe başkalarına gösteremeyeceğimiz kısımları – ve ayrıca korunmuş, rahat ve duygusal olarak güvende hissetmek için ihtiyaç duyduğumuz şeyleri yönetir.

Merkür ☿

Gezegen: iletişim; ifade; sebep; akıl; Aynı anda altı farklı tutarlı konuşmayı sürdürebilme yeteneğiniz.
Doğal olarak kurallar: İkizler ve Başak
Muhtemelen bu gezegeni rezil gerileme dönemleriyle her şeyden daha çok tanıyorsunuz , ama aslında, hayatınızdaki her şeyi tersine çevirmediğinde, bu hızlı zekalı iletişim, zamanlama ve zeka ustası gerçekten harika. Astrolog Caitlin McGarry , Bustle’a “Merkür nasıl iletişim kurduğumuzu, bilgi ilettiğimizi ve seyahat ettiğimizi etkiler” diyor . Merkür, tanrıların habercisi olarak bilinir, bu nedenle iletişim, bilgi paylaşımı ve seyahatin sıkışıklığı olduğu anlaşılır. Bu gezegen bize kişisel iletişim tarzımızın yanı sıra bilgileri işleme ve zamanımızı ve programımızı yönetme şeklimiz hakkında çok şey anlatıyor.

Venüs ♀️

Gezegen: aşk; romantik; güzellik; Zevk; kalpler ve çikolatalar ve çiçekler.
Doğal olarak kurallar: Boğa ve Terazi
Ah, güzel Venüs, çiçekli ve şehvetli her şeyin gezegeni ve kalp çarpıntısı kadar lezzetli. Adını aşk tanrıçasının kendisinden alan Venüs, sevmeyi ve dünyanın estetik ve güzelliğine dalmayı sever . Galaksideki Büyük Oyuncular Venüs ayrıca parayla da ilişkilidir, özellikle de bize zevk ve neşe getiren şeylere daha çok anlamsızca harcadığımız para. Stardust, “Venüs daha az yararlı, [ve] aşk ilişkilerini, romantizmi, lüksü, kaliteli şarapları ve zengin yiyecekleri temsil ediyor” diyor. “Venüs ayrıca benlik saygısını ve parayı temsil eder.” Planet Venus, gezegenlerin Sevgililer Günü’ne benziyor – çikolata, şarap, kırmızı gül yaprakları ve tatlı kokulu bir köpük banyosuyla dolu romantik bir akşam düşünün. Bu, sevme şeklinle, değeri nasıl belirlediğinle ilgili.

Mars ♂︎

Gezegen: eylem; cinsel dürtü; saldırganlık; ham enerji; sizi tetikleyen bir sonraki kişiye karşı öfkenizi kaybetmek.
Doğal olarak kurallar: Koç
Vahşi ve ateşli Mars kararlı, tahrikli ve ham, dizginsiz, hayvansal enerjiyle dolu. McGarry, “Mars, nasıl savaştığımızı ve kendimizi nasıl savunduğumuzu temsil ediyor” diyor. Ek olarak, Mars ayrıca bize hedeflerimizi nasıl takip ettiğimizi gösterir ve libidolarımız ve cinsel enerjilerimizle de ilgilidir. Sözde Kızıl Gezegen, ateşli yoğunluğu ve tutkusu ile kesinlikle adının hakkını veriyor. Ve “erkekler Mars’tan, kadınlar Venüs’ten” duymuş olabilirsiniz, değil mi? Eh, aslında hepsinden güzel bir denge var hem buharlı romantizm Venus’ bölgedir yüzden iken, Mars bizim daha hayvansı cinsel sürücü ve arzu hükmediyor. Venüs, midemizdeki ve duygularımızdaki kelebeklerdir, Mars ise ilkel, fiziksel içgüdüdür.

Jüpiter ♃

Gezegen: iyi şanslar; bolluk; iyimserlik; genişleme; her şey güller ve sonra bazıları geliyor.
Doğal olarak kurallar: Yay
Jüpiter, güneş sistemindeki en büyük gezegendir ve aynı zamanda en büyük şans, pozitiflik ve iyimserlik yükünü de taşır, muazzam varlığı ile birlikte büyüme, fırsat ve iyi titreşimler getirir. Galaksideki Büyük Oyuncular Stardust, “Daha büyük fayda sağlayan Jüpiter, şansı, büyümeyi, seyahati, felsefeyi, eğitimi, öğretimi ve genişlemeyi temsil eder” diyor. Jüpiter ayrıca eğitim, yaşam deneyimleri ve maneviyat yoluyla ufkumuzu genişletmemize ve zihnimizi genişletmemize yardımcı olur. Bu, ne kadar yüce olursa olsun, hayallerimizin peşinden gitmemiz için bize ilham veren gezegendir.

Satürn ♄

Gezegen: sınırlar; zor aşk; hayat dersleri; disiplin; Hayatında yaptığın her şeyi iç karartıcı, eleştirel bir kaygıyla sorgulamak.
Doğal olarak kurallar: Oğlak
Ay bizim kozmik annemizse, Satürn de tamamen kozmik baba figürümüzdür. Bu gezegeni biraz aşırı katı, eski moda ve katı olan sert ebeveyn olarak düşünün – enerji biraz can sıkıcı olabilir ve kesinlikle kısıtlayıcı ve zorlayıcı hissedebilir, ancak nihayetinde büyümenize ve öğrenmenize yardımcı olmak için oradadır. daha sorumlu olun. Stardust, “Satürn, sınırları, sınırları, kısıtlamaları ve babayla olan ilişkiyi temsil eden daha büyük bir zararlıdır” diyor. Kötü şöhretli Satürn dönüşü ile ilgili olarak Satürn’e aşina olabilirsiniz., yirmili yaşlarının sonlarında herkesin başına gelen (toplam varoluşsal çöküşün işareti). Satürn tamamen zorlu sevgi, sıkı çalışma ve zorlukların üstesinden gelmekle ilgilidir – ama unutmayın, bizim için sadece zor çünkü olabileceğimiz en olgun ve bilge versiyonu olmayı öğrenmemizi istiyor.

Uranüs ♅

Gezegen: özgünlük; uyanışlar; ilerleme; ifşaatlar; kendi davulunun ritmine göre yürürken ucube bayrağının dalgalanmasına izin vermek.
Doğal olarak kurallar: Kova
Bu gezegen tamamen normları sarsmak, geleneklere karşı çıkmak ve statükoya meydan okumakla ilgili olduğundan, Uranüs’te beklenmeyeni bekleyin. İlerici, ileri görüşlü ve aşırı yaratıcıdır, ancak aynı zamanda ani değişimlere ve değişimlere eğilimlidir – Uranüs ile, bir sonraki adımda ne olacağını asla bilemezsiniz. Stardust, “Uranüs, devrimler, teknolojik ve inovasyon yoluyla dünyayı küresel düzeyde sarstığı için ‘Büyük Uyandırıcı’ olarak kabul ediliyor” diyor. Uranüs, nostalji uğruna geleneği önemsemez – ne olursa olsun yenilikçi, taze ve benzersiz olmayı önemser. Aslında bu gezegen bazen şimşek çakmasına benzetilir.ani içgörüler ve ilhamlarla bizi şok etme şekli göz önüne alındığında. Uranüs gezegenlerin en öngörülemez olanıdır, ancak yenilikçidir ve türünün tek örneği enerji, hayatı ilginç kılan şeyin bir parçasıdır.

Neptün ♆

Gezegen: sezgi; rüyalar; maneviyat; idealizm; Derin bir üçüncü göz meditasyonu sırasında psişik/astral boşluğa uçmak.
Doğal olarak kurallar: Balık
Rüya gibi, diğer dünyadan Neptün, grubun en mistik ve ruhani olanıdır. Bu gezegenin anlamları, rengi mavi olduğu kadar derindir, çünkü psişik sezgi ve ruhsal uyumun yanı sıra rüyalar ve sanatsal ifadenin temsilcisidir. Stardust’un açıkladığı gibi, “Neptün rüyaları, illüzyonları ve fantezileri temsil eder.” Rüya gibi, boyutlar arası doğası göz önüne alındığında, aynı zamanda gerçeklikten biraz ayrılma eğilimine sahiptir, bu nedenle Neptün ayrıca kaçış duygunuz ve gerçekliğin sertliği ile başa çıkmak için yapabileceğiniz şeyler hakkında konuşur. Ancak bu gezegenin neden olabileceği kaçış eğilimlerine düşmekten kaçınabilirseniz, duyarlılığınızı, psişik güçlerinizi ve ruhsal derinliğinizi anlamanıza yardımcı olabilir.

Plüton ♇

Gezegen: dönüşümler; yeraltı; bilinçaltı zihin; genel olarak yoğunluk.
Doğal olarak kurallar: Akrep
Plüton, 2006’da bilim adamları tarafından gezegeninden alınmış olabilir – gerçekten de sert bir hareket, özellikle de yeraltı dünyasının hükümdarının adını taşıyan gezegen için. Ancak astrolojide, Plüton olabildiğince gezegendir ve çok yoğun ve bazen de karanlıktır. McGarry, “Plüton, dönüşümün enerjisini kapsar” diyor. Dönüşüm, açıkçası pek çok alanı kapsayan bir kavramdır – ışığın ve karanlığın, geçen ve yeniden doğuşun, gündüzden geceye, bitişlerin başlangıçlara dönüşen enerjisini düşünün. Plüton, herhangi bir tayfın uç noktalarına hükmeder ve ayrıca yeraltında veya yüzeyin altında saklı olan her şeyi yönetir. Plüton, Dünya’dan en uzak gezegen olduğu için, etkileri genellikle kişisel düzeyden çok kolektif, toplumsal düzeyde hissedilir.

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dua Türleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.