Medyum

Havas Nedir

Havas Nedir

Havas İlmi, Allah-u Teala’nın yarattığı alemlerin maddi ve manevi boyuttaki boyuttaki özelliklerinden faydalanarak, fani yaratılanlara çözüm getiren bilim dallarının genel adıdır. Havas ilmi genel bir terim olmakla birlikte altında birçok alt dalı barındırır. Her ne kadar bazı kesimler kabul etmeseler de tüm din ve inançların sahip oldukları birçok felsefeyi içinde taşıyan vefk, ebced, lefün, cifir gibi konuları içinde barındıran bir çeşit sanattır. Bazılarına göre sadece hayal olarak tanımlansa da, bu ilim insanlık tarihine yön veren bir bilgi kaynağı sıfatını taşır.

Gizli ilimlerin ve metafiziksel gerçeklerin varlığı üzerine  toplumun henüz uzlaşmadığı ve bilimin sürekli görmezden gelindiği bir gerçek olsa da, ruhun ve özün varlığının inkar edilmediği de bir gerçektir. İşte bu ilim tıpkı simyada olduğu gibi ruhu ve özü inceler, iyileştirir ve mükemmelleştirmeye çalışır. Havas ilmi, maddi bilim dallarından:

  1. İnsan Anatomisi
  2. Matematik
  3. Fizik ve Astronomi
  4. Kimya ve Doğa Bilimi

Manevi bilim dallarından ise:

  1. Ebced İlmi
  2. Cifir İlmi
  3. Lefün İlmi
  4. Esma-ül Hüsna İlmini

kapsar ve bu bilgileri Kur-an’ı Kerim’in (bize göre “SIR” olarak adlandıracağımız) ilmiyle sentezleyerek maddi ve manevi çözümler üretir. Havas, ruhaniler vasıtasıyla yapılan bir ilimdir.

havas ilmi

Havas İlmi Gerçekleri Nedir

Havas İlmi sonsuz bir denir gibidir. Bünyesinde metafizik konulara dair her şeyi barındırır. İlmi ledün, bu ilmin bir parçasıdır. Aynı zamanda, hadim veya hüddam ilmi olarak bildiğimiz kavramda bu ilmin bünyesinde barınmaktadır.

İnsanoğlu, asırlar boyunca hep merak ettiğinin peşine düşmüş, içeriğinde sır barındıran her şeye garip ve saplantılı bir şekilde aşık olmuştur. Havas ilminde var olan bazı konular da aynı şekilde merak edilmiş ve araştırmalara konu olmuştur. Üç harfli olarak anılan cinler, varlığı inkar edilemez büyü, sonsuz güç ve kudret sahibi esmalar ve sırları, gizli ilim olan Ledün ilmi bilimin bir türlü varlığını kabul etmediği metafizik…

Hepsi yüzlerce yıldır insanoğlunun merakını cezbetmiş, deneylerine tabi olmuştur. Oysa, boyut ötesi araştırmalar yapan insanoğlunun ne kadar ilerlediğini ve her bir araştırmalarında, bundan yüzlerce yıl önce havas kitaplarında yazılan bilgilerle örtüştüğü gün gibi ortadır.

Bu ve Diğer Konular Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Youtube da Zeynel Hoca Videolarını izlemek isteyebilirsiniz.

 

Boy Hamaylı Konulu Yazımıza Göz Atabilirsiniz

https://www.medyumzeyneleroglu.com/boy-hamayli/

Bir önceki yazımız olan 6 Şubat - 14 Şubat Haftalık Burç Yorumları başlıklı makalemizde aslan burcu, balık burcu ve başak burcu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Zeynel hocayı kesinlikle tavsiye ediyorum ihtiyacı olan herkese. asla pişman olmazsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.