Medyum Zeynel Eroğlu

Evlilikte Uyum

indir (1)Hindistan günümüzde hala eski geleneklerine bağlılıklarıyla öne çıkan ülkelerden bir tanesi. özellikle kamu içinde bir çok evlilik öncesi çiftler arasındaki uyumun hesaplanması adına her zaman hint astrolojisi uzmanlarına danışılıyor.
Evlenmek arzulayan bir çiftin haritalarında ilk aşamada evlilikle ilgili evler ve planetlerin durumları incelenir. Yıldız haritamızda 7. konut evlilik evidir.

Bu yapının kuvvetli olması, kötü etki almamış iyi planetlerin bu evde bulunması veya 7. yapının sahibi planetin iyi bir evde kötü tesir almadan bulunması hep iyi evlilik göstergesidir. bunun yanısıra eşlerin yükselen burçlarının arasındaki ilişkinin uyumlu olması, 2 taraflı haritalarda bulunan Venüs pozisyonlarının ya da Ay pozisyonlarının burca ya da evlere göre üst üste yada taraflarca olmaları evlilikte yüksek uyum olacağının ifadesidir.
Evlenmek arzulayan bireylerin haritalarında ilk bakılacak unsurlardan biri de şahısların mangalik olup ol bir Mars yogası oluşur ve kişiye mangalik özelliği yükler. Bu hal bireyin evliliğe gerginlik taşıyacağı manasına gelir. Bunun çaresi şekilde kişinin gene kendisi benzeri mangalik bir kişiyle evlenmesidir. bu şekilde evlilikteki gerginlikler ve tartışmalar en üye inecektir. Bu yoga hint astrolojisinde mangal doşa olarak anılır.
Evlenmek arzulayan iki kişinin gireceği dasaları yani yaşam devrelerini incelemek de enteresan olacaktır. Birbirine benzer devrelere giren çiftler hayatlarını paralel yaşarlar, bu da evlilikteki mutluluğu artırır.
Yukarda saydığımız tüm bu etkiler incelendikten sonra, çiftlerin ahenk hesaplarına bakılır. Bu ahenk hesapları geçen yazılarımızda bahsettiğimiz karı kocanın Ay nakşatralarına göre ortaya menfaat.

Yani evlenmek dileyen beyin Ay nakşatrası ile hanımın Ay nakşatrası arasındaki numerolojik birliktelikler sonucu yapılan türlü hesaplar sonucu, çiftin ilişkisi yaklaşık 10 ayrı yaşam sahasında incelenir. Bunlardan birileri servetin artışı, şansın artışı, genel mutluluk gibi hayat alanlarıdır. yaşamın bu alanlarında yapılan hesaplar sonucu çıkan puanlar toplanır, ve en sonunda bir uyum puanı ortaya çıkar.

Bu uyum puanı çiftin evliliğin bereketi ve uyumu meselesinde bize bilgi verir.
Sonuçta çıkan bu uyum puanı yüzde hesabı gibi değildir, puanlar 2 ile 35 içinde çıkar. lakin arada olmayan puanlar da bulunur ve her puanın çıkma olasılığı aynı değildir.

Mesela en yüksek puan olan 35’in çıkma ihtimali binde 1,5’tur. uyum puanı 35 çıkan karı kocanın fazla iyi anlaşacaklarını belki bir an adına düşünülebilir. lakin bu durum iki kişinin birbirlerine yaşamlarında verecek bir şeyleri olmadığı biçiminde de yorumlanabilir. eğer puan 20’den düşük çıkarsa bu evlilik pek tavsiye edilmez. 20 ile 30 arasında çıkan ahenk puanı ise evlenecek çift birbiriyle fazla şey paylaşacak ve iyi anlaşacak halinde yorumlanabilir.
Tercihlerinizde önceliği kalplerinizdeki planetlerin uyumuna vermeniz dileğiyle