BÜYÜLERİN BOZULMASI

BÜYÜLERİN BOZULMASI

Büyüleri bozmanın işlemi çeşitli yöntemlerle uygulanmaktadır. Uzun yıllar medyumların ve bu ilmi gerçekleştiren uzmanların kullandığı yöntemler gerçekleştirilmiştir. Günümüzde dahi büyü bozma yöntemleri gerçekleştirilmektedir. Öncelikle üzerinde büyü olduğunu hisseden veya bunu farklı yollarla tecrübe etmiş kişi bir medyum vasıtasıyla büyü bozma bakımına girmelidir. Bu bakımdan çıkan sonuç neticesinde büyünün bozulması yollarına gidilir.

Büyüye maruz kalan kişinin kurtulması bir hayli zor ve meşakkatli olmaktadır. Dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi büyünün nereden ve nasıl bulaştığıdır. Bunlar medyum tarafından da öğrenilebilir. Bu bilgiler teşhis edildikten sonra büyüden kurtulmak için gerekli işlemler yapılır. Genellikle yapılan büyüler kişiyi bağlama, intikam gibi duygular yüzünden yapılmışlardır. Birden fazla büyü bozma yöntemi bulunduğu için, bu işlemi gerçekleştiren uzman kişilerin geliştirdikleri farklı metotlar uygulanmaktadır. Her insana büyü yapılabildiği gibi, sıradan her insan da büyüye maruz kalmak gibi bir vaka ile karşılaşabilir. Büyük dinlere gören bağışlanamaz bir günah olan büyü, aynı zamanda bozan kişiye büyük sevap kazandırmaktadır. Kutsal kitapların çoğunda büyü şeytanla iş birliği yapmak ve yaratanın gücüne ortak olmaya çalışmak şeklinde uyarılar bulunur. Zira bu yüzden büyü bozabilecek kişinin belirli vasıfları olması gerekmektedir. Popüler kültür de büyü yapma yöntemlerinde sık rastlanan ve çeşitli malzemelerden karışımlar, büyülü sözcükler söyleme veya hareketler yapma gibi kulaktan dolma işlemler gerçekleştirilmektedir. Dikkat edilmesi gereken husus büyü yapılırken ki uygulanan tecrübesizlik ve yanlış bir dua, başınıza büyük belalar açabileceği gibi bozdurmak istediğiniz de işi daha da zorlaştıracaktır.

Büyü yapmak kolay olmadığı gibi herkesin bozabileceği bir şey değildir. Nitekim büyü bozmaya çalışan kişi o büyü hakkında yeterli bilgiye sahip değilse, başına dert açabilir. Büyüler genellikle zenginlik, sağlıklı veya başarılı olmak gibi iyi amaçlarla veya birini cezalandırmak gibi kötü anlamda icra edilmektedir.