Medyum Zeynel Eroğlu

Büyü Yıldızname Ve Yıldızlar Arasındaki münasebet Nasıl Belirlenir?

images (10)Büyü ve Yıldızlar arasındaki ilişkiye değinmeden önce Yıldızname ilmi hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır…
Yıldızname; esas açıdan adından da anlaşılacağı üzere Yıldız ve burçlarla uğraşan bir yorum şeklidir. Ve bilhassa Türk-islam felsefesinde yaşam bulmuş ve Osmanlılar döneminde çok geliştirilmiş ve yaşatılmıştır.
Maalesef zamanımızda Yıldızname’nin Fal ile karıştırılması hatta fazla yanlış bir tutum olarak fal ile Yıldıznamenin bir tutulması olayı çok sık rastalanılan bir şeydir.
Fal, sırf altı. duygu ve odaklanmakla alakalıdır.
Yıldızname ise başlı başına bir ilimdir. Bu bilim, içerisinde Havası, Cifiri, Ebcedi, 6. Hissi ve daha bir çok islami ederi taşır.

Bu değerler olmaksızın Yıldızname bakımı olmayacaktır, yapılmayacaktır. sebebiyse bu ilimlerden birinin bile noksan olması Yıldızname’nin bakılamayacağının en kalıplaşmış ifadesidir…
Yıldızname’de manevi hastalıklardan, kişinin ruhi durumuna, fiziksel özelliklerinden, büyü, nazar, musallat, cin çarpması kadar bir fazla problemine kadar her türlü sorunu ortaya çıkmaktadır.
Fal, sırf olayları ele alır, size bir çözüm sunmaz.

Yıldızname ise hem olayları oluş sürecine kadar ele alır, hem de bu olayların kişinin başına nerede, ne süre, sebep, nasıl ve kim yada kimler tarafından getirildiğine kadar çözümler sunar ve hatta gerekirse bu çözümleri üretebilir. Bu çözümlerle kişinin doğasına en elverişli biçimde işlem yapılır, tedavi oluşturulur.