MEDYUM

Büyü ile alakalı Esrarengiz Olaylar

Büyü ile alakalı Esrarengiz Olaylar

Sloss Fırınları | Birmingham, Alabama

BUYENLARGE GETTY IMAGES
Birmingham, AL, 1871’de, İç Savaş’tan beş yıl sonra kuruldu ve onunla birlikte, Amerika’nın çökmekte olan altyapısını onarmak için tonlarca pik demir ihtiyacı. Talebi karşılamak için Albay James Withers Sloss, Sloss Fırınlarında inşaata başladı . Bir yıl sonra şirket, resmi web sitesine göre yüzlerce çalışana kapılarını açtı . Yüksek fırınlarda çalışmak ileri düzey bir işti ve aynı zamanda tehlikeliydi. Bu tehlike, çok sayıda işçinin fırınlarda yakılıp ölüme düşmeye başlamasıyla fark edildi.
Acımasız bir ustabaşı olan James “Slag” Wormwood’un Sloss’ta işe girmesiyle koşullar 1900’lerin başında daha da kötüleşti. Reader’s Digest’e göre Wormwood, üretimi artırmak için tehlikeli riskler aldı. Sonuç olarak, yaklaşık 50 çalışan sahada öldü ve birçoğu görev süresi boyunca korkunç kazalara karıştı. İddiaya göre, misilleme olarak, işçileri onu 1906’da fırına attı.
Cesaretin varsa, bugün hala araziyi gezebilirsin. Oradayken, çalışanlarına diğer paranormal olaylarla birlikte “işe geri dönmelerini” söyleyen Slag’ın sesini duyabilirsiniz. Sloss, her yıl Cadılar Bayramı çevresinde, büyük ölçüde Cüruf hikayesine dayanan bir korku gecesine bile ev sahipliği yapıyor.

Dakota’da Ağlayan Kadın | New York, New York

GETTY RESIMLERI
New York’ta bir apartman olan Dakota , 1884’te açıldığından beri birçok zengin ve ünlü sakine ev sahipliği yapmıştır. John Lennon ve Yoko Ono, 1973’te binaya taşındı ve John da 8 Aralık’ta yapının dışında suikaste uğradı. , 1980. John, ölümünden önce koridorlarda dolaşan “ağlayan bir bayan hayalet” gördüğünü iddia etti. Sonra, John öldükten sonra, hala binada yaşayan Yoko, John’un hayaletinin piyanosunun başında oturduğuna tanık olduğunu söyledi. Yoko, John’un ona “Korkma. Ben hala seninleyim” dediğini söylüyor.

Esrarengiz Çan Cadı | Adams, Tennessee

GETTY
Eğer bir korku filmi aşığıysanız, aslında Bell Witch’i biliyor olabilirsiniz . An American Haunting ve The Blair Witch Project filmlerinin ikisi de hikayeye dayanıyor. 1800’lerin başlarında, John Bell adında bir adam ailesini Tennessee’de, şu anda Adams, Tennessee olarak bilinen Red River adlı bir bölgeye taşıdı.. Yeni eve yerleştikten sonra bazı tuhaf şeyler olmaya başladı. Bell ailesi, köpeklerin havlaması, zincirlerin şıngırdaması, farelerin çiğnemesi ve bir kadının fısıldaşması gibi bazı tuhaf sesler duymaya başladı. Yakında, bu kadın Bell Witch olarak tanındı ve birçok insan onun Bell’in eski komşusu Kate Batts’ın hayaleti olduğuna inanıyor. Batts ve Bells arazi üzerinde bir anlaşmazlığa sahipti ve ölmeden önce Bell ailesinden intikam almaya yemin etmişti. Daha sonra, Bell zehirlenmeden öldü ve bunun Bell Cadısı’nın işi olduğu söyleniyor.

Crescent Hotel’in Hayaletleri | Eureka Springs, Arkansas

GETTY
Perili içinde gece geçirin Crescent Otel içinde Eureka Springs, Arkansas, 1886 yılında açılan otel bilinen tıbbi dolandırıcılık mülkiyeti altına girdi (İnşaat sırasında, Michael adında bir işçi öldürüldü, ve onun hayalet bildirildi hala oda 218 dadanan edildi) Norman Baker 1937’de kendini bir doktor olarak görüyordu. Hastalığın tedavisini bulduğunu iddia ederek oteli Baker Kanser Hastanesi’ne çevirdi (belli ki o değildi). Onun bakımı altında ölen hastalar, derme çatma bir morg olarak hizmet veren otelin bodrum katına gömüldü.Esrarengiz 1940’ta tutuklandı, ancak hastalarının ruhlarının hala devam ettiği söyleniyor. Otel hala açık olduğu için konuklar konaklamaları sırasında genellikle hayaletler gördüklerini ve sesler duyduklarını söylüyorlar. SyFy’s Ghost Hunters’ın görüntüleri bile var.

Huggin Molly | Abbeville, Alabama

GETTY
Huggin’ Molly’nin soğuk kucağından kaçınmak istiyorsanız , Abbeville, Alabama’da güneş battığında evde kalmak en iyisidir . Efsaneye göre, 1900’lerin başlarından itibaren, tamamen siyahlara bürünmüş büyük boy bir figür, masum kurbanlar aramak için geceleri sokaklarda dolaşmaya başladı. Birine odaklandığında, o kişiye sarılır ve yüksek sesle kulaklarına bağırır. Birçok insan Huggin’ Molly olduğuna inandıkları kişi tarafından kovalanma hikayelerini anlattı. Yerel ebeveynler, çocuklarını hizada tutmak için hikayeden bile yararlandı. Kasaba, kendisini gururla “Huggin’ Molly’nin evi” olarak adlandıran gece bekçisini kucaklar. Adını taşıyan aile dostu bir restoran bile var !

 

Büyü ile alakalı Esrarengiz Olaylar
Büyü ile alakalı Esrarengiz Olaylar

Surrency Evi Hayaleti | Surrency, Gürcistan

GETTY
Surrency klanı , 1870’lerde günümüz Surrency, Georgia’da paranormal faaliyetler yaşamaya başladı . Aile üyeleri, odalarda uçan nesnelere tanık olduklarını, kahkaha ve ağlama duyduklarını ve eve bakan kırmızı gözleri gördüklerini bildirdi. Esrarengiz Tabaklarından yiyecekler fırlatıldı ve mutfak eşyaları kullanılmaz biçimlerde büküldü. Kasaba halkı, bu olayların, ailenin onları kurtarabileceğini düşünen ruhların yardım çığlıkları olduğunu öne sürdü. Ailenin nihayet evi terk etmeye karar verdiği gün, iddiaya göre bir ateş demiri havaya uçtu ve oğullardan birinin kafasına vurmaya başladı. Hiç kimse bir daha evde yaşamaya cesaret edemedi ve bina 1925’te alevler içinde kaldı.

Bellamy Köprüsü’nün Hayaleti | Marianna, Florida

KARSUN DESIGNS PHOTOGRAPHY/FLICKR CREATIVE COMMONS
Gerçek unutulmaz aşkın tadı için, resmi web sitesine göre, yapıyı çevreleyen birkaç hayalet efsanesi olan Marianna, Florida’daki bu ürkütücü köprünün üzerinden geçin.. 1830’larda Elizabeth Jane Croom Bellamy, yerel politikacı Dr. Samuel C. Bellamy ile evlendi. Düğün gecelerinde, elbisesi yanlışlıkla alev aldı ve genç gelini korkunç yanıklarla kapladı. Başlangıçta hayatta kaldı, ancak sonunda vefat etti. Elizabeth, Esrarengiz  Chipola Nehri kıyısına gömüldü ve kocasına olan sevgisinin çok güçlü olduğu, dinlenemediği söylendi. Beyazlar içinde ölen yeni evli, iddiaya göre, (o öldükten sonra inşa edilen) köprünün bakış noktasından kıyılarda dolaşırken görülebilir. Ya bataklıklardan geçerken ya da alevleri söndürmek istercesine doğrudan nehre dalarak ya da nehir kenarında kasvetli bir şekilde yürürken alevler içinde göründüğü söylenir.

Esrarengiz Geyik Adasının Hayaleti | Biloxi, Mississippi

GETTY
20 Mayıs 1922’de Anthony Ragusin, diğer adıyla Bay Tony, bu hikayeyi Sun Herald’daki bir sütunda aktardı . 1800’lerin başında iki balıkçının geceyi Biloxi kıyılarındaki Geyik Adası’nda geçirdiğini yazıyor . Esrarengiz Bunu yapmak imkansız hale gelene kadar görmezden geldikleri sesler duydular. Kargaşaya neyin neden olduğunu görmeye gittiklerinde, çiftin peşinden koşan başsız bir iskelet bulduklarını iddia ettiler. Hemen teknelerine yöneldiler ve hemen adadan ayrıldılar. Kemikli iskeletin, kaptanı tarafından kafası kesilen bir korsana ait olduğu ve cesedinin, gömülü hazineyi gözetlemek için korkunç bir bekçi olarak geride bırakıldığı söyleniyor.

Zombi Yolu | Wildwood, Missouri

GETTY
Esrarengiz St. Louis’in dışında, hayalet etkinliklerin yuvası olan Zombie Road yer alır . Lawler Ford Yolu’ndan (gerçek adı), geçen bir trenin çarptığı Della Hamilton McCullough gibi tren kazalarının kurbanlarına (eskiden aktif raylar vardı) streç dolaşan Yerli ruhların manzaralarından kaynaklanan birçok korkutucu hikaye var. . 1950’lerde, bölgede çeşitli cinayetlerin de yaşandığı popüler bir gece geç saatlerde gençlerin buluşma noktası haline geldi. Ayrıca, akıl hastanesinden kaçan Zombie adında bir katilin ana üssü olduğu söyleniyor. Bu günlerde, streç bir doğa parkuru olarak yeniden vaftiz edildi, ancak gece çöktüğünde kapatılıyor (ihlal etmeye cesaret edenler için ağır para cezaları ile).

Esrarengiz Ölü Kadının Geçişi | Weatherford, Oklahoma

GETTY
Atlas Obscura’ya göre bu, sıradan bir cinayet gizeminden hayalete dönüşen bir hikaye . 1900’lerin başında Weatherford, Oklahoma’da,Katie DeWitt James, kocasından boşanma davası açtıktan sonra bebeğiyle birlikte evini terk etti. Kuzeninin yanına taşınmayı planladı ama ailesi ondan hiç haber alamadı. Bir soruşturmadan sonra, yerel fahişe Frannie Norton’un yanına taşındığı ortaya çıktı. En son Frannie ve çocuğuyla bir arabada evden çıkarken görüldü. Frannie, kanlar içinde ama Katie olmadan çocukla döndü. Cesedi daha sonra yakındaki bir dere kenarında başı kesilmiş halde bulundu. Eski kocasının onu Frannie’nin yardımıyla öldürdüğü söylendi ama Frannie, Katie’nin ölümüyle ilgisi olmadığını iddia etti. Ancak polis tarafından sorgulanması gereken gün kendini zehirledi. Ama Katie hala buralarda. İddiaya göre kasabada yüzen mavi bir ışık gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan NAZAR Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hocam selamlar bundan 2 ay önce nişanlımdan ayrıldım ailevi baskılar yüzünden ancak ben manevi başka sebepler olduğunu düşünüyorum konu ile ilgili konuşmak sizden yardım almak isterim

    1. Merhabalar +90 533 594 25 77 Whatsapp iletişim hattımızdan konu hakkında bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.