ASTROLOJİMEDYUM

Burcunuzun Yönetici Gezegeni Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

 

Burcunuzun Yönetici Gezegeni 12 zodyak işaretine muhtemelen aşinasınızdır, çünkü bunlar çoğu insanın tipik olarak astrolojiyle tanıştığı arketiplerdir. Her burcun niteliklerini bilmek kesinlikle önemli olsa da, aslında astrolojinin kalbini ve ruhunu oluşturan gezegenlerdir. Gezegenlerin zodyak boyunca hareketlerini analiz etmek (ve yolculuklarında birbirleriyle oluşturdukları yönleri yorumlamak) temel olarak astrolojinin tanımıdır, bu yüzden gezegenleri daha derinden tanımaya değer. Bu nedenle burcunuz için yönetici gezegeni bilmek, astrolojik enerjinizi anlamak için çok önemlidir.

Astrolojideki gezegenlerin her biri, kendimizin farklı kısımlarını sembolize eder ve kendilerine özgü kişilikleri ve güdüleri vardır. Her gezegen sonunda her burçtan geçecek olsa da, kendilerini en rahat hissettikleri ve enerjilerini ifade edebildikleri bazı burçlar vardır. Bunun nedeni, her burcun bir yönetici gezegeni olmasıdır ve gezegenlerin nitelikleri, yönettikleri burçların enerjisini büyük ölçüde etkiler.
Gelen geleneksel astroloji , her gezegen (haricinde üzerinde iki zodyak işaretleri yöneten güneş ve ay sadece birer hükmetmiş,). Modern astrolojide, gezegensel yönetim, yakın zamanda keşfedilen dış gezegenler Uranüs, Neptün ve Plüton’u dahil etmek için yayılmıştır. bu, Venüs ve Merkür’ün hala iki zodyak işareti üzerinde egemenliğe sahip olan iki gezegen olduğu anlamına gelir.

Hangi gezegenin burcunuzu yönettiğini bilmek , astrolojik enerjinizi daha derinden anlamanıza ve kozmik özellikleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilir. Bunların neyle ilgili olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Koç: Mars Tarafından Yönetilir

Kızgın gezegen Mars, zodyakın ilk (ve en ateşli) burcu olan Koç’a hükmeder. Mars tutkuyu , saldırganlığı, hırsı ve hayvani içgüdülerimizi sembolize eder , bu nedenle ana ateş burcu Koç’un alemindeyken , gücü temelde durdurulamaz hale gelir. Koç, sınırsız enerjisi ve gayretli liderlik becerileri ile bilinir, bu nedenle Mars, gerçek savaşçı ruhuna adım atabilir ve bu burçtaki tüm iddialı hedeflerine koşabilir.

Boğa: Venüs Tarafından Yönetilir

Romantik Venüs aşk gezegenidir ve aynı zamanda lüks, zevk ve değer gibi şeylere de hükmeder. Bu nedenle, hükümdarlık işaretlerinden biri olan dekadan ve şehvetli Boğa alanında kendini evinde gibi hisseder. Boğa bir toprak burcudur , yani odak noktası maddi şeyler ve duyusal deneyimlerdir. Zevk, zenginlik ve yüksek kaliteli mal sevgisi söz konusu olduğunda Venüs’ün Boğa burcundaki etkisini görüyoruz.
İkizler: Merkür Tarafından Yönetilir
İkizler konuşkan, sosyal ve entelektüeldir – tıpkı iletişim ve düşünce gezegeni olan yönetici gezegeni Merkür gibi . Gelen hava işareti İkizler , Merkür en konuşkan ve düşünceli öz olarak alır. İkizler’in meraklı ve meraklı doğası, Merkür’ün bilgi paylaşma ve yeni şeyler öğrenme becerisiyle mükemmel bir uyum içindedir. Hızlı zekâları ve güçlü iletişim becerileri söz konusu olduğunda Merkür’ün İkizler üzerindeki etkisini görebiliriz.

Yengeç: Ay Tarafından Yönetilir

Ay duygularımızı yönetir gezegendir , duygularımızı ve bize teselli hissettirecek şeyler. Astrolojide, gelgitte yaşayan yengeç tarafından sembolize edilen hassas su burcu Yengeç’e hükmeder. Zodyak’ın en anne, empatik ve besleyici işareti olan Yengeç, ayın sezgisel doğasının tamamen parlamasına izin verir. Yengeç burcunun ay üzerindeki etkisini, burcun nazikliği, kırılganlığı ve hayata duygu odaklı yaklaşımıyla görebiliriz.

Aslan: Güneş Tarafından Yönetilir

Aslanlar zodyak kraliyetidir, bu yüzden güneş sistemimizin merkezindeki yıldız tarafından yönetilen tek işaret oldukları mantıklıdır: güneş. Tıpkı yönetici gezegeni gibi, Leo da ilgi odağı olmayı sever. Bu ateş işareti , dokunduğu her şeye güneş benzeri bir sıcaklık, pozitiflik ve parlaklık getirir. Güneş yaratıcı enerjiyi kuralları , ruhu ve canlılığını – hepsi emin ve kendine ifade Leos bol olması.
Başak: Merkür Tarafından Yönetilir
Merkür, iki burç üzerinde hüküm süren gezegenlerden biridir – bu nedenle Merkür’ün iletişim odaklı tarafı İkizler’de öne çıkarken, analitik tarafı Başak’ta parlar. Başak, pratik bir dünya işaretidir ve son derece gözlemci enerjisi, işleri düzenli tutmada mükemmeldir. Gibi zamanlama ve zamanlama gezegen , Başak’ta Mercury’nin etkisi ayrıntı için onların keskin gözünde görünür.

Terazi: Venüs Tarafından Yönetilir

Venüs, romantizmin ve zevkin astrolojik yöneticisidir , bu nedenle bu çökmekte olan gezegenin iki zodyak işaretini yönetmesi şaşırtıcı değildir. Burcunuzun Yönetici Gezegeni Boğa’nın yanı sıra Venüs , denge ve ilişkilerin burcu olan Terazi hava burcunu yönetir . Terazi’nin odak noktası barışı korumak ve ortaklıklar yaratmaktır, bu nedenle Venüs’ün romantizmi ve uyumu seven tarafı ortaya çıkıp burada oynar. Terazi enerjisi estetik gözüyle de bilinir ve bu güzellik yaratma arzusu Venüs etkisidir.

Akrep: Plüton Tarafından Yönetilir

Güce aç gezegen Plüton, Akrep burcuna hükmediyor. Plüton, adını yeraltı dünyasının tanrısından alır ve bu küçük ama güçlü gezegen, dönüşümleri ve psişemizin yüzeyinin altında saklı olan her şeyi yönetir . Benzer şekilde, Akrep de doğal olarak varoluşun daha ezoterik yönleriyle meşguldür. Plüton yoğunluğa çekilir, bu da Akrep’in zodyakın karanlık atı olarak ün kazanmasını etkiler.

Yay: Jüpiter Tarafından Yönetilir

Jüpiter, iyi şans ve genişleme gezegenidir ve Yay’ın mutlu şanslı burcuna hükmeder. Yay enerjisi, Jüpiter’in neşeli etkisi sayesinde, iyimser ve özgür ruhlu olarak bilinir. Tıpkı yönetici gezegeni gibi Yay da öğrenmeyi, seyahat etmeyi ve ufkunu genişletmeyi sever. Jüpiter, Yay aracılığıyla yeni şeyler deneyebilir ve başka hiçbir burçta yapamayacağı şekilde felsefi gelişmeye olan susuzluğunu giderebilir.

Oğlak: Satürn Tarafından Yönetilir

Katı gezegen Satürn , Oğlak burcuna hükmeder. Zodyakın ana toprak burcu olan Oğlak, tamamen gayretli ve hedef odaklı olmakla ilgilidir – bu nedenle Satürn’ün zorlu sevgisi ve kurallara uyma yaklaşımıyla mükemmel bir simbiyoz içinde çalışır. Pragmatik Oğlak, Satürn’ün yapı ihtiyacını karşılayacak kadar disiplinli ve çalışkandır. Satürn’ün etkisi kısıtlayıcı olarak görülse de, etkisi Oğlak’ın kısayollardan kaçınmasına ve büyük şeyleri başarmak için gereken işi yapmasına izin verir.

Kova: Uranüs Tarafından Yönetilir

İlginç Uranüs, yenilikçi hava burcu Kova’yı yöneten gezegendir . Uranüs, zodyakın tuhaf gezegenidir ve her şey ani değişiklikler, ilham patlamaları ve statükoya meydan okumakla ilgilidir. Burcunuzun Yönetici Gezegeni Kova enerjisi, bu asi ve devrimci havadan oldukça etkilenir, çünkü bu ileri görüşlü hava burcu, fütüristik yeni idealler lehine gelenekten kaçınır. Uranüs Kova’dayken, gerçekten kutunun dışında düşünebilir.

Balık: Neptün tarafından yönetilir

Neptün, illüzyonların ve hayallerin gezegenidir ve hassas su burcu Balık’a hükmeder . Balık enerjisi duygusal, şiirsel ve ruhsal olarak eğimlidir – ve bu uhrevi etki için Neptün’e teşekkür etmesi gerekir. Balık burcunun rüya gibi bir fantezi dünyasında yaşaması ve günlük hayatın sıradanlığından kaçma arzusuyla ünlenmesi, Neptün gezegeninin dokunduğu her şeyin üzerine örttüğü aldatıcı gül rengi peçeyle doğrudan bağlantılıdır.

Whatsapptan Hemen İletişime Geçebilir Ve Aklınızdaki Sorulara Ve Sorunlara Cevap Alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Dua Türleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.