Medyum Zeynel Eroğlu

Bitkisel Tılsımlar Nedir?

images (16)Organik tılsımlar, eski dönemlerden günümüze kadar insanlar ve hayvanlar için tamamiyle sıhhat getirmesi amacıyla yapılır. aynı zamanda yapıldığı kişiyi de korucuyu bir etkisi olmaktadır. nebati tılsımlarda kullanılan bitkileri bazı şahıslar tamamiyle naturel durumları ile kullanılır bazıları ise kurutarak kullanıyor.
Özel tılsımlar ise değerli madenlere türlü bitki karışımları katılarak hazırlanmaktadır.organik tılsımları yaptırmak ve merak ettiğiniz tüm herşey adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.imagesSarımsak benzeri bitkiler ise bilimsel şekilde sağlığa oldukça yararları bulunmaktadır fakat tılsımlarda da etkili oldukları gözleniyor.
Eski dönemlerde vampirlere karşı korunma amacıyla kullanılan sarımsak tılsımları günümüzde de sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tılsım yapıldıktan sonra evlere hatta tılsımın bulunduğu bölgeye fena ruhların gelmeyeceğine inanılıyor. fena ruhlar eğer kişiyi devamlı şekilde rahatsız ediyorsa sarımsak büyüsü kişinin boynuna asılarak dolaşması sağlanabilir. bununla beraber bu tılsım denizciler arasında fena hava koşullarına karşı korunma amacıylada eski dönemlerden beri kullanılmaktadır.
Defne ağacının yaprakları ve dalları kullanılarak hazırlanmakta olan tılsımlar ise bereket getirdiğine ve kötü hastalıklara şifa kaynağı şekilde biliniyor. aynı sürede defne tılsımları yaptıran bireye güzellikte getirebiliyor. Eski Roma döneminde de bu tılsımlar yoğun şekilde sık tercih edildiği biliniyor.