Medyum Zeynel Eroğlu

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

images (5)Evvela bedeniniz fazla sorunsuz olmalı ve hiç kimse tarafından rahatız edilmeyeceğiniz bir odada tek başınıza olmalısınız.
Astral seyahati gerçekleştirememenizin önündeki en kayda değer engel endişe ve korkularınızdır.

Kendinize ve yapabileceğinize inanınki. Her süre ilk seferde başarılı olunamaz.fakat bedeninizden ayrılırken eğer korkar ve vazgeçerseniz yeniden bu noktaya ulaşmanız fazla zaman alabilir. Bu sebepten dolayı korku duygusunu içinizden atın. Astral seyahat ziyan verici değildir.
Astral seyahat yapmak adına en kayda değer noktalardan bir tanesi imgeleme konusundaki başarıdır. Yatağınızda sırt üstü yatarken kendinizi tavanda düş edin aşağıdaki bedeninize baktığınızı düşünün.

Bunu ne kadar canlı şekilde yaparsanız beyninizin bunu kabul etmesi ve bedeninizden dışarı çıkmanız o kadar kolaylaşacaktır.
Astral seyahat yapmak için beyninşz daima alfa pozisyonunda olmalıdır.

Yani meditatif bir durumda olmalısınız. hiçbir şey düşünmeden gevşemeli ve aklınıza düşünceler gelirse onlara takılmadan geçip gitmelerine izin vermelisiniz. Burada en mühim noktalardan bir tanesi de tam gevşemiş bir durumda olmanızdır. Vücudunuzda hiç bir gerilim olmamalı. şayet herhangi bir yeriniz ağrıyorsa veya bir sıkıntınız varsa astral seyahat girişiminde bulunmayın.
Astral bedene çıkış yolu göbek chakrasıdır.

Eterik bedeniniz göbek chakrasından dışarı çıkar ve bir kordonla bedeninize bağlıdır. Dolayısıyla bu chakranın düz şekilde çalışması astral seyahat adına size kolaylık sağlayacaktır.
Astral seyahate çıkma deneyimi yaşayacağınız gün bir kaç havuç yemeniz, et yemekten uzak durmanız, meditasyon yapmanız, kendinize Reiki uygulamanız sonuca ulaşmanıza yardım edecektir. bunun yanında astral seyahat deneyimi sırasında sarı renk giysiler de bu konuda yardımcı olacaktır.
Astral seyahate çıkyığınızda asla korkmayın bu bedeninize arka dönmenize yol açar. eğer böyle bir şey olursa yapabileceğiniz enfazla şey uykuya dalmak olacaktır.
Astral seyahate çıkarken kalpte çok aşırı çarpıntı,kulaklarda uğuldama, göbek sahasında rahatsız edici bir duygu benzeri hisler yaşayabilrisiniz.

Bunlar son derece normaldir ve çıkmak üzere olduğunuzun işaretleridir. Bir çok kişi bu noktada korkar ve geri döner, ancak bir daha bu noktaya gelmek basit değildir. Bu belirtilerle karşılaşınca korkmayın. Sağlığınıza zarar verecek bir sıkıntı olmayacaktır. (kalp yahut tansiyon hastası iseniz dikkatli olmalısınız.)
Astralde iken ne süre isterseniz bedeninize dönebilirsiniz. Bunun için yalnızca düşünmeniz kafi. Size cihet olanaklı kılan düşünceleriniz olacaktır.
Astralde iken odada eşyaların yerini ayrıcalıklı gözlemleyebilirsiniz, bu son derece normaldir.
ilk deneyimlerinizde odanızda çıkmayın, sadece havada dolaşın ve kendinizi, odayı seyredin. Astral bedeninizi yönlendiren düşüncelerinizdir. Bu konu hakkında hakimiyet kazandıkça evinizin çevresine çıkabilir ve zaman geçtikçe daha uzak yerlere gidebilirsiniz.
Her ne kadar astral ile uzaya ve başka galaksilere gitmek olası olsa da güneş sisteminden çıktıktan sonra geri dönüş konusu için olumsuzluklar olabilmekte ve kaybolabilirsiniz. Bu konuda kati hakimiyet kazanmadan böyle bir girişimde bulunmayın.
Astralde iken bazı varlıklarla karşılaşmalardan söz edilir.

Bu tam olarak sizin elinizdedir. eğer böyle bir amacınız mevcutsa elbette olabilir lakin böyle bir isteğiniz yoksa bundan korkmanıza gerek yok, böyle bir şey olmayacaktır.
Bedeninize dönerken ani bir sıçrama hissedebilirsiniz. Bu halde yataktan kalkmayın ve uyumaya devam edin.
Astral seyahat ara sıra ilk seferde mümkün olsa da çoğunlukta bunun için çalışılması gerekir. Bu konu için sabredebilen olun ve titiz şekilde çalışmalar yapın.